نیاز به وکیل متخصص شکایت از کارفرما دارید؟

ثبت نام

وکیل جهت شکایت از کارفرما

برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
 • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
 • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
 • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
 • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

قانون گذار به شکلی آشکار روابط کارکرد کارفرما را تعریف کرده است که کارفرما موظف است، بر اساس تعرفه ها و مشخصه هایی که به دلیل حقوق و دستمزد، عیدی و پاداش، مرخصی ، حق اولاد، حق مسکن، خوار و بار و سایر موارد حقوق حقه کارگر را به موقع بپردازد و اگر در صورتی که به شیوه ای کارفرما از ادای آن موارد استنکاف یا کوتاهی کند، کارگر حق این را دارد که با مراجعه به اداره کار محل نسبت به اعلام شکایت و استیفای هر نوع از حقی که داشته شکایت نماید. شما می توانید از همین صفحه از دادسان وکیل جهت شکایت از کارفرما درخواست کنید.

شکایت از کارفرما چه مراحلی دارد؟

فرم هایی ویژه از راه اداره کار و امور اجتماعی تهیه شده که در ستون های مختلف کلیه حقوقی که از طریق کارفرما به کارگر می بایست داده شود. به صورت مرجع و عدم طولانی شدن نوشتیجات در متن شکایت شخص کارگر با ضربدر در ستون مربوطه هر نوع حقی که از وی تضییع گشته است علامت بگذارد و در این گونه موارد در ابتدا شکایت به هیئت تشخیص ارائه می گردد که با عنایت به اسناد و یا اعزام بازرس به محل نسبت به درستی ادعای کارگر رسیدگی و سپس رأی داده شود. اما در صورتی که بیمه داشته باشید در بدو امر از طریق شعبه بیمه گذار تامین اجتماعی خود، شعبه اداره کار و امور اجتماعی را بیابید. پس از آن از واحد ارجاع آن یک نامه برای شعبه بیمه گذارتان اخذ کنید. با مراجعه به کارگزاری بیمه تامین اجتماعی که شما از انجا ثبت نام بیمه را انجام دادید و مراحل سوابق بیمه خود را جمع آوری نمایید. سپس سوابق را به اداره کار ببرید. اسن مراحل را می توان به صورت زیر نیز نوشت. شما می توانید از همین صفحه از دادسان وکیل جهت شکایت از کارفرما درخواست کنید.

 • یافتن شعبه بیمه گذار تامین اجتماعی
 • مراجعه به اداره کار مربوطه و دریافت نامه از واحد ارجاع ان برای شعبه بیمه گذار
 • نامه را به کارگزاری بیمه تامین اجتماعی ببرید و سوابق خود را جمع آوری کنید.
 • همراه داشتن سوابق هنگام رفتن به اداره کار، دریافت فرم های دادخواست
 • اداره کارنامه ای را با عنایت به دادخواست شما به عنوان نامه سازش می دهد و از شما درخواست می کند که آن را به کارفرما بدهید تا در جلسه سازش که به طور معمول 2 هفته زمان به طول می انجامد تا برگزار گردد، بدهید تا آن ها در جریان کار قرار بگیرند.
 • جلسه سازش در همان اداره کار صورت می پذیرد و دو طرف دلایل و مدارک خود را با توجه به دادخواست کارگر ابراز می نمایند و در صورتی که به نتیجه برسند، دامنه شکایت به پایان می رسد و اما در صورتی که به هر دلیلی به عنوان مثال کارفرما به جلسه سازش نیامد یا اینکه سازشی حاصل نشد کار به جلسه تشخیص می رسد.
 • جلسه تشخیص به طور معمول به فاصله دو هفته پس از جلسه سازش انجام می پذیرد، نامه تشخیص به کارگر و کارفرما توسط اداره کار ابلاغ می گردد. در جلسه تشخیص رای که کارشناسان در جلسه سازش صادر کرده اند به 2 طرف ابلاغ می گردد، در صورتی که یکی از دو طرف اعتراضی داشته باشد و با یک دیگر توافق نکنند، به جلسه حل اختلاف پرونده برگردانده می شود.
 • جلسه حل اختلاف اخرین جلسه ارائه شکایت در اداره کار است، دو طرف حاضر و مدارک و اسناد خود را در رابطه با پرونده مطرح می نمایند. پس از آن رای نهایی صادر می گردد.

آیا از کارفرما می توان به دلیل بیمه نکردن شکایت کرد؟

بیمه شدن از جمله حقوق کارگر است که کارفرما وظیفه دارد به محض شروع به کار در پایان هر ماه لیست بیمه را مطابق با میزان حقوق و تعرفه ای که مشخص شده است به تامین اجتماعی ارسال و در موازات آن مالیات را هم به دارائی بدهد و در صورتی که کارفرما از انجام این تکلیف خودداری یا کوتاهی کند کارگر می تواند شکایت خود را برای برقراری بیمه تسلیم نماید. شما می توانید از همین صفحه از دادسان وکیل جهت شکایت از کارفرما درخواست کنید.

آیا می توان از کارفرما جهت اخراج شکایت کرد؟

در رابطه با اخراج کارگران همواره تجربه نشان داده است یا تعلل و قصور و تخلف و عدم کارایی کارگران باعث می گردد که کارفرما نسبت به اخراج آنان اقدام کند یا به علت مشکلات انتقادی و لزوم کاستن نیرو و یا تغییر کاربری و عوامل آن اخراج کارگر توسط کارفرما صورت پذیرد که مباحث دیگری نیز در این خصوص به صورت جنبی وجود دارد که ذکر آنان در این مقال نمی گنجد. شما می توانید از همین صفحه از دادسان وکیل جهت شکایت از کارفرما درخواست کنید.

آیا کارفرما می تواند نسبت به عقد قرارداد اقدام کند؟

به طور معمولی برخی از کارفرمایان برای این که جذب نیروی کارآمد داشته باشند توانایی این را دارند که به حهت آزمایش قرارداد موقت با کارگر تنظیم کنند که در کوران کارکرد و آزمایش در صورتی که توانایی و قابلیت کار از ناحیه کارگر را تائید کرده اند می بایست نسبت به جذب نیرو و پرداخت حق بیمه از تاریخ شروع کار اقدام و طبق مطالباتی که قانون کار برای کارگران تعیین و مشخص کرده است، وارد عمل شود. شما می توانید از همین صفحه از دادسان وکیل جهت شکایت از کارفرما درخواست کنید.

مهلت شکایت از کارفرما به چه میزان است؟

مهلت شكايت از كارفرمايان جهت مطالبه حقوق و مزاياي پرداخت نشده و همچنين بيمه تعویق افتاده، با عنایت به این که اين گونه دعاوي مشمول مرور زمان نمی گردند، برای اقامه دعوی هیچ گونه محدودیت زمانی وجود ندارد. و در هر زمان، كارگر و حتي پس از فوت كارگر وراث قانوني وي مي توانند عليه كارفرما اقامه دعوي کند. شما می توانید از همین صفحه از دادسان وکیل جهت شکایت از کارفرما درخواست کنید.

آیا لازم است برای شکایت از کارفرما وکیل اخذ کرد؟

تنها محلی که امکان این وجود دارد که نیاز به وکیل رسمی در دعاوی بین کارگر و کارفرما نیاز باشد اداره کار است که کارگر یا کارفرما امکان این را دارند که هر فرد عادی یا واجد شرایط را به عنوان نماینده به اداره کار معرفی کنند و حضور نماینده آنان به منزله وکیل قلمداد می گردد و هرگونه دفاع یا مواردی که نیاز باشد در جلسه مطرح می شود و قابلیت رسیدگی خواهد داشت. شما می توانید از همین صفحه از دادسان وکیل جهت شکایت از کارفرما درخواست کنید.

مراجع رسیدگی به اختلافات بین کارگر و شکایت از کارفرما چه مراجعی هستند؟

اختلافات ناشی از کار پاره ای اوقات بصورت اختلاف جمعی به وجود می آید و به اختلاف کارگری با کارفرمای خود مربوط است. در مورد اول یعنی وقتی که کارگران یک کارگاه و یا یک حرفه و یا عده زیادی از کارگران مشاغل مختلف از شرایط کار خود رضایت نداشته باشند و درخواست هایی در این خصوص داشته باشند که کارفرما آن را نپذیرد، به عنوان مثال درخواست افزایش مزد کنند، حل اختلاف نمی تواند در صلاحیت مراجع دادرسی بوده و از راه رسیدگی قضائی حل و فصل گردد زیرا در این صورت اختلاف بیشتر جنبه اقتصادی دارد و حل آن به میزان مقاومت هریک از طرفین (کارگران و کارفرمایان) و مداخله مقامات عمومی مملکت وابسته است. شما می توانید از همین صفحه از دادسان وکیل جهت شکایت از کارفرما درخواست کنید.

حل اختلاف کارفرما و کارگر به چه روش هایی انجام می شود؟

به منظور رعایت حقوق طرفین در حقوق کشورهای مختلف راه حل هایی مقرر شده که به رفع اختلاف به صورت سریع و با حفظ حقوق کارگر کمک نماید. می توان گفت که به طور کلی دو تکنیک مختلف در این خصوص وجود دارد:

 • تکنیک شغلی: این روش که در کشورهای انگلوساکسون معمول است مبتنی بر عدم مداخله مقامات قضائی است و مطاق با آن سازمان های کارگری با ختلافات بین کارگر و کارفرما رسیدگی نموده و از روش سازشی، در یک کادر کاملا شغلی و حرف های آن ها را حل می کنند.
 • تکنیک قضائی: دراین نظام به دعوی در یک مرجع قضائی مطرح می گردد. این مرجع ممکن است دادگاه های عمومی و یا دادگاه کار باشد همچون آن چه در آلمان و ایتالیا وجود دارد. ترکیب دادگاه کار نیز می تواند صورت های مختلفی داشته باشد گاه دادگاه مرکب است از قضات متخصص در مسائل کار و در موارد قضات دادگاه ازطرف صاحبان مشاغل انتخاب می گردند و یا ممکن است تلفیقی از این دو باشد به این شکل که قضات منصوب و منتخب با هم دادگاه را تشکیل بدهند.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل وکیل جهت شکایت از کارفرما بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص وکیل جهت شکایت از کارفرما دارند.

برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله:

 • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
 • هزینه مشاوره اولیه
 • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
 • امتیاز سایر کاربران به وکلا

هزینه مشاوره از وکیل متخصص وکیل جهت شکایت از کارفرما در بازه قیمتی زیر قرار دارد.

ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، نسبت به رزرو تایم مشاوره از ایشان اقدام نمائید.

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اعطای وکالت، کاربر باید با وکیل جلسه حضوری داشته باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

وکالت:

هزینه وکالت در تمامی مراحل توسط وکیل اخذ می شود.

مشاوره:

پس از دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی از چند وکیل، میتوانید نسبت به رزرو زمان مشاوره از ایشان اقدام نمود و هزینه اعلامی توسط وکیل را پرداخت کنید تا جلسه قطعی شود، این مبلغ پس از جلسه با وکیل تسویه می گردد.

4.0 از 1 نظر

نظر شما ثبت شد