نیاز به قرارداد بازرگانی دارید؟

ثبت نام
برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
 • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
 • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
 • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
 • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

یک قرارداد تجاری به یک قرارداد الزام آور قانونی، بین طرفین اشاره دارد که در آن موظف به انجام یا خودداری از انجام کارهای خاص هستند. قراردادهای تجاری را می توان به صورت شفاهی یا به صورت رسمی نوشت. انواع مختلفی از قراردادهای تجاری وجود دارند که می توانند بین بخشهای مختلف جامعه ی تجاری مانند خرده فروشی ، شرکت ها و صنعت یافت شوند. نمونه هایی از توافقنامه های تجاری عبارتند از :

 • صدور مجوز و توافقنامه های حق امتیاز
 • تامین مالی و قراردادهای وام
 • توافقات سرمایه گذاری مشترک
 • توافقنامه های سهامداران

قرارداد خرید و فروش

قرارداد خرید و فروش، قراردادی قانونی است که یک تعهد را برای خریدار بابت خرید محصول یا خدمات و فروشنده بابت فروش محصول یا خدمات مورد توافق ایجاد می کند. این قرارداد گاهی به عنوان یک قرارداد خرید و فروش و یا گاهی به صورت جداگانه به عنوان قرارداد خرید یا قرارداد فروش تنظیم می شود. قرارداد خرید و فروش به عنوان چارچوبی برای فروش عمل می کند و یک طرح کلی از تراکنش هایی که قرار است انجام شود ارائه می دهد. به طور معمول قراردادهای خرید و فروش توسط وکیل هایی تنظیم می شود که نماینده ی فروشنده و خریدار در یک معامله هستند.

چرا نیازمند تنظیم قرارداد خرید و فروش هستیم؟

 • اجازه ی مذاکره بین خریدار و فروشنده را می دهد.
 • به خریدار و فروشنده کمک می کند تا بر سر یک قیمت منصفانه توافق کرده و آن را مستند کنند.
 • شامل اطلاعات مهمی در مورد خریدار و فروشنده است.
 • شرایط و ضوابط فروش را تعیین می کند.

چه زمانی قرارداد خرید و فروش مورد استفاده قرار می گیرد؟

یک قرارداد خرید و فروش برای تمام تراکنش ها مورد نیاز نیست و معمولا در یک خرید بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی موارد، برای مجموعه ای از خریدهای مکرر در طی یک دوره ی زمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. رایج ترین استفاده از قرارداد خرید و فروش در زمینه ی املاک و مستقلات است، با این حال این نوع توافقنامه می تواند برای کسب و کارها در هنگام خرید مقادیر زیادی مواد از یک تامین کننده نیز مورد استفاده قرار گیرد.

قرارداد خدمات حمل و نقل

قرارداد حمل و نقل قراردادی است که بین ارائه دهندگان کالا و کسانی که خدمات حمل و نقل کالا را ارائه می دهند منعقد می گردد. دراین قرارداد معمولا یک شرکت حمل و نقل، شرکت کشتیرانی، خطوط هوایی و یا خط راه آهن برای تحویل کالاهای موردنظر در زمان و با شرایط مشخص شده موافقت می کند.

قرارداد نمایندگی انحصاری

حضور نمایندگان فروش برای موفقیت در هر کسب و کاری الزامی است زیرا مهم است که محصول شما به درستی به بازار عرضه شود تا تاثیر مثبتی بر روی برند شما داشته باشد. اگر شما قصد دارید که یک کارمند یا نماینده ی فروش برای فروش محصول خود استخدام کنید قرارداد نمایندگی انحصاری الزامی است. نمایندگان فروش در واقع نمایندگان شرکت شما هستند و مسئولیت بزرگی بر عهده دارند. به خاطر داشته باشید که هرگونه توافق شفاهی می تواند در نهایت منجر به بروز اختلاف شود. بنابراین برای محافظت از خود و کسب و کارتان لازم است که تمام نمایندگان فروش، یک قرارداد انحصاری را قبل از شروع همکاری امضا کنند.

قرارداد توزیع کننده انحصاری

یک قرارداد توزیع انحصاری به این معناست که تنها یک توزیع کننده در یک بازارخاص توسط تامین کننده منصوب می شود. به عنوان بخشی ازاین قرارداد، فروشنده متعهد می شود که اجازه توزیع محصولات به هیچ حزب دیگری در حوزه بازار داده نخواهد شد. در برابر این نوع انحصار، توزیع کننده نیز باید چیزی با ارزش برای تامین کننده ارائه دهد.

قرارداد های تجاری و بازرگانی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

 • مشخصات طرفین قرارداد
 • موضوع قرارداد
 • مدت قرارداد
 • مبلغ قرارداد
 • شرایط پرداخت
 • تعهدات کارفرما
 • تعهدات مجری
 • فورس ماژور
 • حل اختلاف
 • محرمانگی

چرا برای تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگانی به یک مشاور و وکیل متخصص تنظیم قرارداد نیاز دارید؟

بهتر است در هنگام بازبینی و مذاکره درباره ی قراردادهای تجاری و بازرگانی به دنبال مشاوره ی قانونی باشید زیرا وکلا می توانند به شما کمک کنند که از عواقب بالقوه ی یک قرارداد بد اجتناب کرده و اطمینان حاصل کنید که حقوق قانونی و منافع تجاری تان محافظت می شود. استخدام یک وکیل متخصص درامور کسب و کار و تنظیم قرارداد به شما کمک خواهد کرد تا شرایط مطلوب تری را در توافقنامه های تجاری به دست آورید که می تواند برای کسب و کارتان در طولانی مدت مفید باشد.

چگونه قرارداد های تجاری و بازرگانی را به بهترین وکیل بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص در بحث های کسب و کاری و قوانین مربوط به تجارت دارند. برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله

 • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
 • هزینه مشاوره اولیه
 • امتیاز سایر کاربران به وکلا
 • پرداخت در دو قسطِ 50 درصدی و تسویه با وکیل پس از تایید شما

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه تنظیم قرارداد با نمایندگی ها چگونه است؟

>

هزینه تنظیم قراردادهای تجاری و بازرکانی با وکلای استارتاپی و وکلای تنظیم قراردادهای کسب و کار در بازه قیمتی زیر قرار دارد.

250 هزار تومان 2 میلیون تومان
ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، وکیل مورد نظر خود را برای تنظیم یا بررسی قرارداد انتخاب کنید و کار خود را پس از جلسه حضوری یا تلفنی به ایشان بسپارید

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

چرا از قرارداد های آماده یا از پیش آماده شده استفاده نکنم؟

زیرا حقوق علم کلمات است و وجود هر کلمه در جاهای مختف متن قرارداد می تواند برداشت های متفاوتی در قانون ایجاد کنند، از طرفی قرارداد ها نیز در زمان دعاوی استفاده و استناد می شوند ، با توجه به این موضوعات ایمن ترین راه برای داشتن قرارداد مناسب، تنظیم آن توسط یک وکیل پس از شنیدن نیاز های شماست.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اخذ مشاوره کاربر می تواند حضورا به دفتر وکیل مراجعه کند یا به صورت تلفنی با وکیل در ارتباط باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

قرارداد:

پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و برای شروع همکاری 50% ابتدایی را پرداخت نموده و مطابق میلتان جلسه توضیحات تکمیلی به وکیل را حضوری یا تلفنی برگذار می کنید، الباقی هزینه توسط دادسان اخذ شده و پس از تایید پایان کار توسط وکیل و کاربر، هزینه با وکیل تسویه می گردد.

می توانید به راحتی از طریق دادسان با بهترین وکیل، دقیق ترین قراردادهای تجاری و بازرگانی خود را تنظیم کنید.
درخواست تنظیم یا بررسی قرارداد
5.0 از 6 نظر

نظر شما ثبت شد