نیاز به وکیل پایه یک دادگستری دارید؟

ثبت نام
برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
 • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
 • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
 • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
 • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

وکالت در لغت به معنی واگذار کردن است. وقتی شخصی دیگری را به عنوان وکیل خود معرفی می کند، او را نایب خود برای انجام امری قرار می دهد. وکالت یک عقد است و پس از عقد وکالت موکل و وکیل در قبال هم مسئولیت ها و تکالیفی دارند. وکالت به طور کلی به دو نوع وکالت مقید و وکالت مطلق تقسیم می شود. وکالت مطلق به معنی وکیل کردن شخصی برای تمام امور است و در این مورد وکیل برای انجام امور نیازی به اجازه موکل ندارد. در وکالت مقید مورد وکالت مشخص و وکیل فقط در آن موضوع خاص نایب موکل خود است.

وکیل دادگستری کیست؟

وکیل دادگستری شخصی است که تحصیلات دانشگاهی و مدرک لیسانس در رشته حقوق، مبانی حقوق اسلامی یا فقه داشته باشد؛ یا دارای مدرک سطح دو حوزه علمیه باشد و در آزمون پذیرش کارآموزی کانون وکلای دادگستری پذیرفته شود. آزمون پذیرش کارآموزی وکالت کانون وکلای دادگستری که به آن آزمون کانون وکلا یا آزمون وکالت هم گفته می شود و رقابت سنگینی برای پذیرش در آن وجود دارد؛ معمولا هر سال در اولین جمعه آذرماه برگزار می شود. ملاک برای این آزمون، مدرک کارشناسی است و مدارک کارشناسی ارشد و دکتری حقوق مورد پذیرش نیست. شخص شرکت کننده حتما باید مدرک کارشناسی خود را در یکی از رشته های ذکر شده دریافت کرده باشد.

پس از پذیرفته شدن در این آزمون آزمایشات و استعلامات صورت می گیرد. استعلام از نهادهای امنیتی، ارائه گواهی سوء پیشینه و آزمایش عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی توسط پزشکی قانونی، بخشی از این استعلامات و آزمایشات است و در صورت پذیرفته شدن در این مرحله شخص به عنوان کارآموز وکالت شناخته می شود.

کارآموز وکالت موظف است در دوره ای که معمولا 18 ماه به طول می انجامد تحت نظر یک وکیل پایه یک دادگستری که تجربه زیادی دارد، به انجام امور کارآموزی بپردازد. به وکیل پایه یک دادگستری و با تجربه که هدایت کارآموز را بر عهده دارد وکیل سرپرست گفته می شود. امور کارآموزی که شخص موظف به انجام آنهاست عبارتند از شرکت در دوره و آزمون های مهارت های کامپیوتر (ICDL)، حضور در جلسات آموزشی که معمولا هر هفته توسط کانون وکلا برگزار می شود، حضور در جلسات دادرسی دادگاه های مختلف اعم از خانواده، انقلاب، کیفری یک و دو، حقوقی، تجدید نظر، اطفال و تهیه و تنظیم گزارش کتبی از جلسات دادرسی.

بعد از اتمام دوره کارآموزی و انجام کلیه وظایف توسط کارآموز، پرونده وی توسط کمیسیون کارآموزی ارزیابی می شود و در صورت کامل تشخیص دادن آن توسط کمیسیون، کارآموز وکالت مجاز و موظف به شرکت در آزمون اختبار می گردد. آزمون اختبار هر سال در چند نوبت توسط کانون وکلا برگزار می شود.

چه زمانی وکیل پایه یک شناخته می شود؟

آزمون اختبار دو مرحله کتبی و شفاهی دارد. اگر کارآموز در هر دوی این آزمون ها موفق به کسب نمره قبولی شود، مجاز به حضور در مراسم سوگند یا همان مراسم تحلیف می شود. پس از سوگند یاد کردن، شخص کارآموز به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شود.

برای چه موضوعاتی باید از وکیل پایه یک دادگستری استفاده کرد؟

به طور کلی حضور یک وکیل پایه یک دادگستری در پرونده های حقوقی و قضائی کمک بسیاری به بهبود روند پرونده می کند. در تمام پرونده ها اموری وجود دارد که تشخیص یا پیگیری آنها پیچیدگی خاصی دارد و پیگیری روند پرونده را نیازمند حضور وکیل می کند. در موضوعات زیر حضور وکیل پایه یک دادگستری کمک بسیاری به پرونده می کند و بهتر است برای پیگیری پرونده از وکیل پایه یک دادگستری کمک گرفت:

 • امور خانواده (طلاق، نفقه، مهریه، سرپرستی فرزند، عدم تمکین و ...)
 • امور املاک (اثبات مالکیت، خلع ید، اثبات حریم ملک، اثبات شرکت و ...)
 • معاملات (اثبات فروش، اثبات شراکت، اثبات اقاله، ابطال قرارداد، پیش فروش آپارتمان و ...)
 • امور اجاره (دستور تخلیه، مطالبه اجاره بها، استرداد ودیعه، مطالبه سرقفلی و ...)
 • امور ارث (دعاوی مربوط به وصیت، ابطال وصیت نامه، اخراج ثلث، دعاوی مربوط به ارث و ...)
 • امور حسبی (اثبات کفالت، رفع حجر، قیم اتفاقی، عزل و نصب ناظر، عزل و نصب قیم و ...)
 • امور شرکت (ثبت شرکت و موسسه، اثبات شراکت، اقدامات پس از ثبت شرکت، مالیات شرکت، انحلال شرکت و ....)
 • امور تجاری (مطالبه وجه چک، مطالبه وجه سفته، ابطال چک، الزام به ثبت اختراع، صادرات و واردات، بورس و اوراق بهادار، قراردادهای تجاری و ...)
 • انواع جرایم (آدم ربایی، اسیدپاشی، اخاذی، افشای اسرار، توهین و افترا، تهدید به قتل، سقط جنین، سرقت، قاچاق، جعل و ...)
 • امور تعزیرات (گران فروشی کالا، احتکار کالا، امور گمرکی و ...)
 • امور زندان (آزادی مشروط، اعلام رضایت، اعاده دادرسی، تخفیف مجازات، مرخصی زندانیان، عفو محکومین و ...)
 • امور شهرداری (صدور پروانه، الزام به صدور پایان کار، عوارض قانونی، تخلفات ساختمانی و ...)
 • امور ثبت (ثبت احوال، اصلاح شناسامه، اصلاح تاریخ فوت، ابطال شناسنامه، صدور گواهی فوت، تغییر سن، اظهارنامه ثبتی، اجرای ثبت، بازداشت و مزایده اموال و ...)
 • امور مالیاتی (مالیات بر درآمد، مالیت اصناف و مشاغل، مالیات بر ارث، مالیات بر ارزش افزوده، معافیت مالیاتی، جرایم مالیاتی و ...)
 • امور بیمه (اصلاح سوابق بیمه، بیمه بیکاری، احتساب سوابق بیمه، بیمه بازنشستگی و ...)
 • امور مربوط به کار (اختلاف کارگر و کارفرما، اخراج، استعفا، از کار افتادگی، بازگشت به کار، حقوق و مزایای پایان کار، نقض قرارداد کار و ...)
 • دادرسی (اقرار، شهادت شهود، واخواهی، دستور موقت، اعاده دادرسی و ...)
 • امور اجرا (درخواست صدور اجراییه، ابطال اجراییه، اعتراض به ضبط وثیقه، دستور جلب، توقیف اموال و ...)
 • امور بین الملل (ترخیص کالا از گمرک، مهاجرت، استرداد مجرمین، اقامت، اثبات تابعیت، صادرات و واردات، ضبط و توقیف کالا در گمرک و ...)
 • امور متفرقه (درخواست اعسار از پرداخت بدهی، مطالبه طلب، ابطال پروانه کسب، حکم جلب ضامن بانکی، مطالبه وجه ضمانت، مطالبه دیه از وراث، مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم و ...)

برای پرونده های مختلف می توان از هر وکیلی استفاده کرد؟

برای اکثر پرونده ها بهتر است از وکیل پایه دادگستری متخصص و با تجربه در موضوع پرونده استفاده شود. وکیلی که در موضوع املاک خدمات ارائه می کند حوزه تخصصی متفاوتی با وکیلی که در زمینه خانواده خدمات ارائه می کند، دارد. هر وکیل پایه یک دادگستری با توجه به تحصیلات خود و تجربیات خود در چند زمینه متخصص شناخته می شود و اغلب در آن موضوعات اقدام به اخذ پرونده می کند. کمک گرفتن از وکیل متخصص در موضوع بهترین راه برای پیگیری پرونده است و بیشترین بازدهی را دارد. برای مثال در صورتی که موضوع دعوی مطالبه مهریه باشد باید از وکیل پایه یک دادگستری متخصص و با تجربه در زمینه خانواده و مهریه کمک گرفت. در دادسان وکلای پایه یک دادگستری با توجه به تخصص و تجربه دسته بندی می شوند و هر وکیل در زمینه های تخصصی خود خدمات حقوقی ارائه می کند.

وظایف وکیل پایه یک دادگستری

پس از عقد قرارداد وکالت، وکیل به عنوان نماینده موکل خود شناخته می شود و در قبال موکل خود وظایفی دارد. این وظایف عبارتند از:

 • مشاوره به موکل و مراجعان و راهنمایی آنها در امور قانونی
 • مطالعه دقیق پرونده و تهیه گزارش از پرونده
 • حضور در دادگاه به عنوان نماینده موکل و دفاع از وی
 • ارائه مدارک و شواهد به دادگاه جهت دفاع از موکل خود
 • جمع آوری مستندات و مدارک مربوط به پرونده جهت ارائه به دادگاه و دفاع از موکل خود
 • تهیه پیش نویس برای درج در پرونده و پیشبرد امور قضایی موکل خود

اقسام وکالت

اقسام وکالت عبارتند از:

 • وکیل انتخابی
 • وکیل معاضدتی
 • وکیل تسخیری
 • وکیل اتفاقی

وکیل انتخابی

در این روش که معمول ترین نوع وکالت است، شخص حقیقی یا حقوقی با اختیار خود یک وکیل پایه یک دادگستری را انتخاب کرده و پس از توافق با وکیل در موضوعات حق الوکاله، بندهای قرارداد و حدود اختیارات وکیل، اقدام به عقد قرارداد با او می کند و او را به عنوان نایب و وکیل خود معرفی می کند.

وکیل معاضدتی

اگر شخصی دارای بضاعت کافی برای اعطا وکالت به یک وکیل پایه دادگستری نباشد، می تواند از طریق کانون وکلای دادگستری یا دادگاه درخواست وکیل معاضدتی کند. در صورتی که عدم تمکن مالی شخص توسط کمیسیون معاضدت کانون وکلای دادگستری تشخیص داده شود، شخص اجازه دریافت وکیل معاضدتی را دارد. در این صورت کمیسیون معاضدت کانون وکلای دادگستری چند وکیل پایه یک دادگستری را به شخص معرفی می کند. وکیل معاضدتی حق دریافت حق الوکاله، حق المشاوره و دیگر مبالغ را از موکل ندارد.

وکیل تسخیری

این بحث فقط در دعاوی کیفری خاص و مهم مطرح می شود. در جرایم مهم و با اهمیتی که مجازات سنگین مثل حبس ابد، اعدام، حبس طولانی، قطع عوض، توقیف کلیه اموال محکوم و مجازات های سنگین مشابه را دارند، با نظر قاضی محکوم از وکیل تسخیری استفاده می کند. در این صورت قانون گذار با هدف جمع آوری ادله و مستندات و حفظ حقوق متهم و برخورداری متهم از دفاع مطلوب، اقدام به معرفی وکیل تسخیری برای متهم می کند. وکیل تسخیری در صورتی تعیین می شود که متهم خودش برای تعیین وکیل اقدامی نکند و کسی را به عنوان وکیل خود معرفی نکند. در این صورت حتی در صورت داشتن استطاعت مالی، باید از وکیل تسخیری استفاده کند.

وکیل اتفاقی

طبق اصول مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، اشخاصی که وکیل پایه یک دادگستری دارای پروانه وکالت یا کارآموز وکالت نیستند اجازه وکالت یا تظاهر به آن را ندارند و نمی توانند به عنوان وکیل در دادگاه ها حضور یابند. شخص در صورت تظاهر به وکالت، مورد تعقیب کیفری قرار می گیرد و مجازات می شود. اگر شخص ممنوع الوکاله یا وکیل معلق یا هر کس دیگری اقدام به مشاوره حقوقی یا ارائه خدمات وکالت کند، در صورت اثبات جرم محکوم به یک تا شش ماه حبس خواهد شد.

ولی نوعی از وکالت وجود دارد که شرط آن وکیل نبودن شخص است. طبق قانون افرادی که واجد معلومات کافی برای وکالت باشند، ولی شغل آنها وکالت نباشد، در صورتی که بخواهند برای اقربای سببی یا نسبی خود تا درجه دوم و از طبقه سوم وکالت کنند؛ ممکن است به آنان در سال سه نوبت مجوز وکالت اتفاقی داده شود.

برای دریافت مجوز وکالت انتخابی شخص باید دارای حداقل مدرک لیسانس حقوق باشد تا دانش حقوقی وی اثبات شود. همچنین باید موکل از بستگان او باشد و تنها سه بار در سال اقدام کند، در ضمن باید وکیل دادگستری نباشد. برای دریافت این مجوز باید درخواست کتبی را همراه با مدارک به کانون وکلای دادگستری تحویل داد. در صورت احراز شرایط توسط کانون وکلا، مجوز وکالت اتفاقی برای شخص صادر می شود.

وکیل چه زمانی حق وکالت ندارد؟

وکیل پایه یک دادگستری در تمام دعاوی حق دخالت دارد مگر در برخی از شرایط محدود. این شرایط که وکیل در آنها محدود می شود عبارتند از:

 • وکیل نمی تواند در موضوعی که قبلا به واسطه حکمیت یا سمت قضائی، در آن اظهار عقیده کتبی نموده؛ قبول وکالت کند.
 • اگر وکیل یا همسرش با دادرس، دادستان، دادیار یا بازپرس خویشاوندی سببی یا نسبی تا درجه سوم از طبقه دوم داشته باشد، نمی تواند در آن دادگاه یا نزد دادیار، دادستان یا بازپرس وکالت کسی را بر عهده بگیرد.
 • وکیل نمی تواند بعد از استفعا از وکالت یا عزل توسط موکل یا اتمام تاریخ وکالت، وکالت طرف مقابل یا اشخاص دیگر در موضوع را بر عهده بگیرد و وکالت وی توسط محاکم پذیرفته نیست.
 • اگر شخصی به علت جرایم علیه امنیت داخلی یا خارجی، سرقت، ارتکاب جرایم سازمان یافته، روان گردان و مواد مخدر محکوم شود، تا یک هفته پس از شروع تحت نظر گرفته شدن اجازه ملاقات با وکیل را ندارد.
 • در مواردی که پرونده شامل اطلاعات سری است و توسط سازمان قضائی نیروهای مسلح پیگیری می شود، وکلای انتخابی طرفین دعوی باید از بین وکلای پایه یک دادگستری که مورد تایید رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح هستند انتخاب شوند.
 • در جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی و جرایم سازمان یافته، در مرحله تحقیقات مقدماتی وکیل انتخابی باید از بین وکلای منتخب تایید شده توسط رئیس قوه قضائیه باشد.

کارآموز وکالت چه زمانی حق وکالت ندارد؟

کارآموز وکالت در اکثر پرونده ها صلاحیت وکالت با حضور وکیل سرپرست دارد اما در بعضی پرونده های حساس اجازه وکالت ندارد. برخی از پرونده هایی که کارآموز وکالت اجازه وکالت در آنها را ندارد عبارتند از:

 • پرونده های دادگاه انقلاب با تعدد قاضی
 • پرونده های قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور
 • پرونده هایی که دادگاه صالح آنها دادگاه کیفری یک است.
 • پرونده هایی با خواسته یا ارزش خواسته بیشتر از دو میلیارد ریال.

وکیل در توکیل چیست؟

توکیل در لغت یعنی کسی را وکیل کردن. طبق قانون وکیل خودش موظف است امور موکل را پیگیری کند. ولی ممکن است بندی در قرارداد وکالت باشد که به وکیل اجازه بدهد موضوع وکالت را به شخص دیگری بدهد. اگر وکیل حق توکیل داشته باشد می تواند شخص دیگری را وکیل پیگیری موضوع کند. همانطور که موکل به وکیل در برخی امور وکالت می دهد، می تواند به او برای وکالت دادن به دیگری هم وکالت بدهد. در این صورت شخص سوم وکیل شخص دوم (وکیل اول) است و وکیل شخص اول (موکل) نیست. یعنی موکل به وکیل برای انجام برخی امور وکالت می دهد و وکیل به وکیل دیگری وکالت می دهد تا آن امور را را پیگیری کند. گاهی وکالت در توکیل زمانی اتفاق می افتد که شخص نیاز به وکیل پایه یک متخصص و با تجربه در یک زمینه خاص دارد اما وکلای متخصص را نمی شناسد. در این صورت شخص به یک وکیل مراجعه کرده و به او وکالت می دهد برای او وکیل متخصص بگیرد. در این صورت وکیل اول حق وکالت در توکیل دارد و اجازه دارد وکالت را به شخص دیگری بدهد. البته در حال حاضر دادسان با معرفی وکلای متخصص و با تجربه در موضوعات حقوقی مختلف، دسترسی به وکیل متخصص را راحت تر کرده است. گاهی اوقات هم شخص به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت می دهد و از او می خواهد کاری را برای او انجام دهد. همچنین برای راحت کردن کار وکیل به او اجازه می دهد برای انجام این امور به یک شخص دیگر وکالت بدهد. مثلا شخص به وکیل وکالت می دهد که برای او خانه بخرد و وکیل هم برای انجام این کار به یک وکیل دیگر وکالت می دهد. در این صورت وکیل دوم وکیل نفر اول نیست و وکیل نفر دوم (وکیل اول) است. در این حالت هم وکیل اول حق وکالت در توکیل دارد و می تواند وکالت انجام امور را شخص دیگری بدهد. باید توجه داشت حق وکالت در توکیل زمانی مطرح است که در عقد وکالت قید شود. یعنی در صورتی که حرفی از آن در وکالت نامه زده نشود، وکیل اجازه واگذاری امور به دیگری را ندارد و باید خودش شخصا انجام این امور را پیگیری کند.

انحلال عقد وکالت

انحلال وکالت هم از طرف موکل و هم از طرف وکیل ممکن است صورت گیرد. هر دو طرف می توانند نسبت به انحلال عقد وکالت اقدام کنند مگر اینکه این حق برای آنان در نظر گرفته نشده باشد. ممکن است وکالت با فوت وکیل یا موکل نیز از بین برود. همچنین با از بین رفتن مال موضوع وکالت نیز عقد وکالت منحل می شود. در صورت استعفای وکیل در جریان قرار گرفتن موکل الزامی نیست ولی در صورت منحل شدن وکالت از سوی موکل، باید وکیل را در جریان قرار دهد و اقدامات وکیل بعد از انحلال بستگی به مطلع بودن یا نبودن وی از انحلال وکالت دارد. اگر موکل خود به پیگیری امور بپردازد یا اعمالی انجام دهد که با وکالت همخوانی نداشته باشد گفته می شود عزل ضمنی وکیل صورت گرفته و اگر صراحتا وکیل خود را عزل کند و اقدام به انحلال وکالت نامه کند، گفته می شود عزل صریح صورت گرفته است. از دیگر مواردی که باعث انحلال وکالت می شود جنون وکیل یا موکل است. اگر جنون موکل یا وکیل اثبات شود وکالت منحل می شود. هم چنین برخی از وکالت نامه ها دارای مدت وکالت هستند. در صورت عدم نتیجه گیری در مدت وکالت نامه، انحلال وکالت نامه صورت می گیرد و گفته می شود مهلت وکالت نامه به اتمام رسیده است

دادسان چگونه به شما کمک می کند؟

زمانی با توجه به کم بودن تعداد وکلا و مبلغ زیاد حق الوکاله، داشتن وکیل برای هر کسی ممکن نبود. امروز هم با توجه به اینکه وکالت تبدیل به یک امر تخصصی شده و هر وکیل در چند موضوع به طور تخصصی فعالیت می کند، رسیدن به وکیل متخصص در موضوع دعوی به راحتی ممکن نیست. دادسان با معرفی وکیل متخصص و با تجربه به کاربران به آنها کمک می کند در موضوعات حقوقی خود از مشاوره و وکالت وکلای متخصص و با تجربه بهره ببرند.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل پایه یک دادگستری بسپاریم؟

برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله

 • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
 • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
 • هزینه مشاوره اولیه
 • امتیاز سایر کاربران به وکلا

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه ی اخذ وکیل پایه یک دادگستری چگونه است؟

هزینه ی اخذ وکیل پایه یک دادگستری معمولا درصدی از مبلغ خواسته می باشد.

هزینه مشاوره از وکیل پایه یک دادگستری در بازه قیمتی زیر قرار دارد.

20 هزار تومان 200 هزار تومان
ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، نسبت به رزرو تایم مشاوره از ایشان اقدام نمائید.

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اعطای وکالت، کاربر باید با وکیل جلسه حضوری داشته باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

وکالت:

هزینه وکالت در تمامی مراحل توسط وکیل اخذ می شود.

مشاوره:

پس از دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی از چند وکیل، میتوانید نسبت به رزرو زمان مشاوره از ایشان اقدام نمود و هزینه اعلامی توسط وکیل را پرداخت کنید تا جلسه قطعی شود، این مبلغ پس از جلسه با وکیل تسویه می گردد.

4.4 از 9 نظر

نظر شما ثبت شد