نیاز به وکیل متخصص طلاق دارید؟

ثبت نام
برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
  • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
  • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
  • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
  • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

یکی از دلایلی موجب انحلال ازدواج می شود، طلاق است. طلاق از منظر معنای لغوی به معنی رهایی و ترک نمودن است. در واقع زمانی که زوجی زوجه خود را طلاق می دهد، اقدام به جدایی و مفارقت و ترک زندگی مشترک کرده است. با توجه به شرایط کنونی جامعه ما به دلیل مشکلات عدیده ای که در خانواده ها چه از نظر دغدغه های اقتصادی و اجتماعی ایجاد می گردد، به نظر می رسد که مطلوب است که فرهنگ طلاق می بایست در جامعه آموزش داده شود. به این معنا که در صورتی که زوجه و زوجی به هر دلیلی هدف جدایی و مفارقت از یک دیگر را دارند، نمی بایست به یک دیگر توهین کرده و با طرح انواع دعاوی حقوقی یا کیفری بر ضد یک دیگر، باعث افزایش مشکلات ایجاد شده شوند.

بر اساس قانون مدنی، حق طلاق در زُمره حقوق متعلق به مرد است. همانطور که ماده ١١٣٣ قانون مدنی بیان می کند: مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بکنند. در نتیجه مرد یا زوج هرگاه که درخواست کند، توانایی این را دارد که بدون اثبات دلیل خاصی زوجه خود را طلاق بدهد. طلاق می بایست به صیغه طلاق و در حضور حداقل دو نفر مرد عادل که شنونده طلاق هستند، به وقوع پیوندد.

همانطور که می دانید، انتخاب وکیل یکی از مهمترین قسمت های فرآیند پیگیری یک مشکل حقوقی است و به طبع با توجه به اهمیت این قسمت و انتخاب وکیل، باید زمان و هزینه نسبتا زیادی برای انتخاب وکیل صرف کرد و شاید اولین راهی که به ذهن هر فردی برسد، این است که باید از اطرافیان برای یافتن یک شخص معتمد و متخصص و مجرب پرس و جو کرد. اما همان طور که می توان به سادگی حدس زد این راه اصلا راه مطمئنی برای یافتن پاسخ نیست، زیرا زمان و هزینه بسیاری می طلبد و شاید نتواند ما را به مقصودمان برساند. همان طور که اینترنت امروزه بسیاری از کارهای ما را راحتتر کرده است. در این زمینه هم می تواند به کمک ما بیاید. دادسان حل این مشکل را برای شما بسیار ساده کرده است کافی است که مشکل حقوقی خود همچون طلاق و یا درخواست طلاق اینترنتی را در سایت وارد کنید. تا سپس با لیستی از وکلای متخصص و مجرب حوزه دعوی حقوقی خود در شهر خود آشنا شوید و از میان بهرین ها وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شرایط طلاق توافقی چیست؟

زوجه و زوج با عنایت به شرایط و روابط خانوادگی به این نتیجه می رسند که نمی توانند زندگی مشترک خود را ادامه دهند و هر دو توافق می کنند که گزینه طلاق انتخاب کنند. در نتیجه به طور مشترک با حضور در دادگاه های خانواده درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش به منظور اجرای صیغه طلاق توافقی می کنند و تمام شرایط مالی و غیر مالی مربوط به حقوق ناشی از عقد را نیز مطابق با توافق خود معلوم می کنند. این نوع طلاق نیز تشکیل دهنده حدود ۳۰ درصد از کل پرونده های طلاق مطرح در محاکم است.

منظور از طلاق اینترنتی چیست؟

همانطور که اطلاع دارید تا پیش از این زوج و زوجه یا وکلای ایشان برای ثبت دادخواست طلاق توافقی به دفاتر خدمات قضایی مراجعه می نمودند و نسبت به ثبت دادخواست خود اقدام می نمودند. ولی از مورخ اول آذر سال 97 بر اساس بخشنامه شماره یک ۹۰۰۰/۱۳۱۰۴/۵۵ مورخ پنجم آذر سال 97 که خطاب به مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بود، دفتر های یادشده اجازه نداشتند که اقدام به ثبت دادخواست بدون داشتن گواهی مرکز غربالگری یا مشاوره خانواده کنند. به طور اصطلاح به آن گواهی عدم انصراف از طلاق می گویند.

در نتیجه در تهران از مورخ اول آذر سال 97 برای زن و شوهر متقاضی طلاق توافقی، ثبت نام در سایت http://www.zaman.behzisti.net که مربوط به سازمان بهزیستی است و با همکاری قوه قضاییه اجباری شده است. و همین شرایط تازه طلاق توافقی در تهران است.

فقط طلاق توافقی در تهران باید این مشاوره اجباری انجام شود و در حال حاضر برای طلاق های یک طرفه به این معنا که طلاق به درخواست مرد و طلاق به درخواست زن انجام گردد، الزامی در این زمینه صورت نگرفته است و به همچون گذشته دادخواست های مذکور ثبت می گردد. همان طور که در ماده ۲۵ قانون حمایت از خانواده که در سال ۱۳۹۱ تصویب شده است، آمده است اجباری مشاوره پیش از طلاق توافقی اجباری است. در نتیجه قانون جدید و تازه ای در مورد طلاق توافقی تصویب نشده است بلکه از آذر ۹۷ مشاوره خارج از دادگاه اجباری شده است. لیست مراکز مشاوره مجاز در سایت سامانه طلاق به نشانی ذکر شده مشخص شده است.

با عنایت به این که این شیوه مشاوره در تهران جدید و نوپاست و به تازگی در حال اجرایی شدن است. باید توجه داشت که سامانه تصمیم، سامانه طلاق بهزیستی، مرکز غربالگری طلاق توافقی، سایت طلاق توافقی، سایت نوبت دهی طلاق توافقی، سامانه نوبت دهی طلاق، سامانه الکترونیکی طلاق، سامانه ثبت طلاق توافقی، سامانه ثبت درخواست طلاق، سامانه مداخله در طلاق، ثبت نام آنلاین مرکز مداخله در طلاق، درخواست اینترنتی طلاق توافقی و مواردی از این قبیل جملگی به این معنا است. نشانی سایت(تارنما) آن در بالا به اطلاع رسانده شد.

روش کار مراکز مشاوره در طلاق توافقی چگونه است؟

بعد از به ثبت رساندن نام زوج و زوجه در سامانه نوبت دهی طلاق و برگزیدن مرکز مشاوره نزدیک به ایشان، وقت فوری همراه با کد رهگیری برای زوجین صادر می گردد. با مراجعه به مرکز غربالگری و اصرار زوجین به جدایی و مفارقت چند فرم سئوال و جواب اینترنتی از زوجه و زوج در زمینه دلایل این جدایی و مفارقت پرسیده خواهد شد و پس از آن توسط کارشناس مربوطه به مشاوره خانواده معرفی می گردند. مراکز مشاوره وظیفه دارند که بنابر شیوه نامه مراکز مشاوره خانواده شماره ۹۰۰۰/۶۵۱۳/۱۰۰ مورخ بیست و ششم اسفند سال 96 عمل نمایند. در ادامه به چند پرسش در این زمینه خواهیم پرداخت.

زن و شوهر برای جدایی به چند جلسه مشاوره لازم است؟

بر اساس بخشنامه مذکور حداقل ۴ جلسه در یک ماه است که البته به تشخیص مشاور خانواده و با توجه به شرایط خاص زوجه و زوج امکان این وجود دارد که در یک جلسه هم باشد.

آیا ثبت نام در سایت سامانه طلاق توافقی و سپری کردن مراحل آن به معنای بی نیازی مجدد از دادگاه است؟

جواب این پرسش منفی است، بر اساس قانون اخذ رای طلاق قبل از ثبت طلاق در محضر، الزامی است. همان طور که بیان شد در صورتی که مشاوره موثر واقع نشود و زن و شوهر اصرار به طلاق نمایند گواهی عدم انصراف از طلاق توسط مرکز غربالگری صادر می گردد. پس از آن زن و شوهر یا وکلای آن ها امکان این را دارند که دادخواست طلاق توافقی در خدمات الکترونیک قضایی ثبت نمایند. مدت زمان طلاق بعد از آن در شهر تهران حدود یک هفته است.

آیا ممکن است که وکیل دادگستری به جای زوجین در جلسه مشاوره مرکز مشاوره شرکت نمایند؟

بر اساس شیوه نامه مدیریت و عملکرد مراکز مشاوره فقط در دو صورت صرف بودن وکیل کافی است. یکی از زن و شوهر خارج از کشور باشد یا مدارکی ارائه گردد که به تشخیص مشاور امکان حضور یکی از زن و شوهر نباشد. می توان گفت که تجربه مراکز مشاوره و دخالت در طلاق در شهرهای دیگر ایران تقریبا موفق بوده است و توانسته آمار طلاق را بکاهد و در حل مشکلات بعضی زن و شوهر ها موثر باشد.

آیا پرونده های وکالت در طلاق هم می بایست در سامانه نوبت دهی طلاق ثبت نام نمایند؟

پاسخ این پرسش مثبت است، اما کسانی که وکالت در طلاق (حق طلاق) دارند، نباید نگرانی به خود راه بدهند. در صورتی که زوج حاضر نگردد یا همکاری ننماید گواهی عدم انصراف از طلاق صادر خواهد شد.، در ادامه به مطلب طلاق با داشتن حق طلاق مراجعه کنید.

در حالی که پیش از زوجین در جلسات متعدد مشاوره شرکت کرده باشند، آیا باز هم می بایست با شرایط جدید و تازه طلاق توافقی در این مشاوره های قوه قضاییه شرکت نمود؟

پاسخ این پرسش مثبت است، ولی ارائه مدارک مشاوره قبلی در تسریع کار شما تاثیر گذار است.

اگر یکی از زوجین به هیچ عنوان راضی به حضور در جلسات مشاوره نشود، چه کاری می بایست انجام داد؟

در هر صورت در صورتی که ایشان تمایل به طلاق توافقی دارد می بایست همکاری لازم را داشته باشد، در غیر این صورت می توان طلاق یک طرفه از سوی زن را مطرح کرد.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل درخواست طلاق اینترنتی بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص درخواست طلاق اینترنتی دارند.

برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله:

  • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
  • هزینه مشاوره اولیه
  • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار
  • امتیاز سایر کاربران به وکلا

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه ی اخذ وکیل درخواست طلاق اینترنتی چگونه است؟

هزینه ی اخذ وکیل درخواست طلاق اینترنتی معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه می باشد.

هزینه مشاوره از وکیل متخصص درخواست طلاق اینترنتی در بازه قیمتی زیر قرار دارد.

20 هزار تومان 200 هزار تومان
ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، نسبت به رزرو تایم مشاوره از ایشان اقدام نمائید.

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اعطای وکالت، کاربر باید با وکیل جلسه حضوری داشته باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

وکالت:

هزینه وکالت در تمامی مراحل توسط وکیل اخذ می شود.

مشاوره:

پس از دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی از چند وکیل، میتوانید نسبت به رزرو زمان مشاوره از ایشان اقدام نمود و هزینه اعلامی توسط وکیل را پرداخت کنید تا جلسه قطعی شود، این مبلغ پس از جلسه با وکیل تسویه می گردد.

5.0 از 2 نظر

نظر شما ثبت شد