نیاز به وکیل متخصص مزایده خودرو دارید؟

ثبت نام
برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
 • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
 • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
 • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
 • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

«در مواردی که حمل اموال منقول (خودرو) به محل دیگری مخارج زیادی داشته باشد اموال توقیف شده در محلی که حفظ شده به فروش می رسد. و همچنین آگهی فروش مال باید در روزنامه های محلی یک نوبت به انتشار برسد»

مفهوم خودرو

اصولا به وسایل نقلیه ای که بتواند بدون نیروی انسانی شروع به حرکت کند خودرو گفته می شود. اما در زبان فارسی خودرو به وسیله ای گفته می شود که با چندین چرخ در تماس با جاده می باشد، که برای جا به جایی سرنشینان در جاده و مسافت های بین شهری و برون شهری استفاده می شود.

دسته بندی خودرو

خودرو ها براساس ویژگی های که دارند به چندین دسته تقسیم می شوند که به طور کلی عبارت اند از:

خودرو های مینی

این خودرو ها همانطور که از اسم خودرو معلوم است خودرو ها ی کوچکی هستند که حجم موتوری پایین، سرعت و مصرف سوخت کمتری نسبت به سایر خودروها دارند.

خودرو های شهری

خودرو های شهری از جمله خودرو های کوچک بوده که برای تردد افراد در بین شهر استفاده می شود. این خودرو ها نسبت به خودرو های مینی سرعت بیشتری دارند و امنیت آن برای حمل مسافر بیشتر می باشد. و برای تردد در خارج از شهر می توان استفاده کرد. مانند پژوه 206

خودرو های خانوادگی کوچک

خودروهای این دسته از فضای کافی برای نشستن 5 سرنشین برخوردار بوده و صندوق عقب بزرگی نیز دارند. مصرف سوخت این نوع خودروها از دو دسته قبلی بیشتر بوده و حجم موتور بالاتری دارند. هوندا سیویک و تویوتا کرولا از جمله معروف ترین خودروهای این دسته می باشند.

خودرو های حمل

این دسته از خودرو به طور کلی برای حمل محموله و حمل افراد با تعداد بالا استفاده می شود. مانند خودرو ون.

دلایل توقیف خودرو

توقیف خودرو به علت عدم پرداخت مهریه

مهریه یا صداق حقی عندالمطلبه می باشد که مرد باید پرداخت نماید و خود را از پرداخت این دین رها کند. اما با توجه به شرایط اقتصادی، بیشتر زوج ها یا توانایی پرداخت مهریه را ندارند یا با داشتن شرایط اقتصادی خوب ازدادن مهریه امتناع می ورزند. برای همین است که این روز ها توقیف خود برای مهریه و به مزایده گذاشتن خودرو یک چیزی عادی در جوامع اسلامی شده است. به این صورت که وقتی مرد قصد داشته باشد همسر خود را طلاق دهد و از زن خود جدا شود باید این حقی که در عقد نامه ثبت شده است را به زوجه پرداخت نماید. در غیر اینصورت قانون این حق را به زوجه داده است که خودرو زوج را برای رسیدن به مهریه خود به مزایده بگذارد.

توقیف خودرو به علت بدهی

گاهی افرادی هستند که به خاطر معاملاتی که انجام می دهند مجبور می شوند از یک دستگاه دولتی مانند بانک یا افرادی تاجر برای انجام امور معامله خود پول قرض کنند، اما این قرض ها همانند سایر دیون دیگر باید پرداخت شود. لذا در صورتی که فرد بدهکار توانایی پرداخت بدهی خود را نداشته باشد بانک یا فرد بستانکار می تواند درخواست توقیف خودرو را به مراجع قضایی بدهند تا بلکه با اجرای مزایده خودرو به حق و حقوق خود برسند.

توقیف خودرو به علت چک برگشتی

گاه افرادی پیدا می شوند که در قبال چک های که صادر کرده اند هیچگونه تعهدی را قبول نمی کنند و اقدامی برای پرداخت چک نمی کنند. لذا دارنده چک می تواند برای رسیدن به وجه چک خود درخواست توقیف خودرو را به دادگاه بدهد تا بلکه بعد از مزایده خودرو و فروش آن، به وجه چک خود برسند. از جمله پرسش حقوقی در مورد چک می توان مثال زیر را زد:

«من از دو نفر به خاطر ضمانت چک طلبکارم برای همین طبق تامین خواسته ای که دادم حکم توقیف خودرو را برای طلب چک خود گرفته ام. حالا برای مزایده خودرو باید چه اقدامی انجام بگیرد تا من زودتر به طلبم برسم»

توقیف خودرو به علت بد حجابی

قانون مجازات اسلامی در خصوص توقیف خودرو برای بدحجابی اعلام داشته که اگر خودروایی وجود داشته باشد که راننده آن یا سرنشینان آن حجاب اسلامی را در خودرو رعایت نکند دستور توقیف خودرو آن ها توسط پلیس صادر می شود. اما در این توقیف، خودرو به مزایده گذاشته نمی شود فقط مالک خودرو باید برای دریافت خودرو خود نسبت به رفع توقیف خودرو به مراجع مربوطه اقدام نماید.

توقیف خودرو توسط پلیس راهنمایی و رانندگی

توقیف خودرو توسط پلیس راهنمایی و رانندگی زمانی اتفاق می افتد که راننده خودرو یا گواهینامه نداشته باشد و یا در خیابان و اتوبان ها حرکات نمایشی در بیارود و یا اینکه خودرو حامل مواد مخدر باشد. و مواردی از این قبیل.

برای رفع توقیف خودرو توسط پلیس راهنمایی و رانندگی باید چه اقدامی انجام داد؟

برای آن دسته از خودرو هایی که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی توقیف شده اند. فرد صاحب خودرو می تواند با در دست داشتن مدارکی مانند اصل سند یا کارت ماشین، فیش خلافی پرداخت شده، کپی مدارک شخصی به همراه اصل گواهینامه مربوط به خودرو به ستادهای ترخیص خودرو در سطح شهر خود مراجعه نمایند.

شرایط مزایده خودرو

 • سند مالکیت خودرو تنها به نام برنده مزایده تنظیم می گردد. لذا شرکت کننده در مزایده نباید مشکل قانونی جهت انتقال سند بنام خود داشته باشد.
 • کلیه اقلام موضوع مزایده فاقد گارانتی بوده و با وضعیت موجود که به رویت مزایده گر خواهد رسید واگذار می گردد.
 • تکمیل و تحویل فرم مزایده براي هردستگاه به همراه 10 %قیمت پیشنهادي در وجه حساب بانک.
 • اولویت با شرکت کننده اي است که کلیه خودروها را یکجا با بالاترین قیمت پیشنهادي اعلام نماید.
 • به پیشنهادهاي فاقد سپرده، فاقد امضاء، مخدوش، مشروط و پیشنهاداتی که بعد از انقضاء مدت مقرر واصل شود و همچنین سپرده هاي کمتر از میزان مقرر، چک شخصی و نظایر آن ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • در صورتی که حداکثر مبلغ پیشنهادي شرکت کنندگان در مزایده از قیمت کارشناسی کمتر باشد آگهی تجدید خواهد شد.
 • تمامی هزینه هاي مزایده از جمله کارشناسی، آگهی، نقل و انتقال و سایر هزینه هاي مرتبط از برندگان مزایده اخذ خواهد شد.
 • هزینه هاي مربوط به خلافی خودرو و مالیات و عوارض برعهده فروشنده می باشد.
 • مزایده گذار هیچگونه تعهدي در قبال سالم بودن مورد مزایده ولوازم نصب شده در آن از جمله موتور و دیگر مجموعه هاي فنی و تامین کسري قطعات و متعلقات خودرو نداشته و از آنجا که پس از اتمام مزایده امکان بازدید مجدد وجود ندارد. لازم است شرکت کننده در هنگام مزایده دقت لازم را در مورد انتخاب خودرو به عمل آورد.
 • در صورت وجود دو یا چند پیشنهاد مشابه اعلام برنده مزایده بر اساس قرعه کشی انجام خواهد شد.
 • جهت شرکت در مزایده ضروري است تمام اسناد مزایده به امضاء یا اثر انگشت پیشنهاد دهنده رسیده و تحویل متصدي مربوطه نماید.
 • مشخصاتی که بر اسناد درج شده است تنها مبنا براي شناسایی می باشد. در صورت درج اطلاعات مغایر با نوع وسیله نقلیه، هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزار کننده مزایده نمی باشد.
 • هزینه معاینه فنی به علاوه هزینه اخذ پلاک شخصی به عهده خریدار می باشد.

آیا برای شرکت در مزایده خودرو محدودیتی در نظر گرفته می شود؟

هر فردی می تواند در مزایده خودرو شرکت نماید حتی فرد محکوم له و یا محکوم علیه، اما مامور مزایده و یا شخص ناظر به مزایده این حق را ندارد که در مزایده شرکت کند و این حق را هم از بستگان مامور مزایده گرفته اند.

آیا برای مزایده خودرو می توان از وکیل کمک گرفت؟

اگر خودرو شوهرم را بابت مهریه توقیف کنم چقدر زمان می برد تا خودرو را برای مزایده بگذارند، اگر بخواهم خودرو دوستم را به خاطر بدهی ای که به من دارد توقیف کنم باید چه اقداماتی انجام بدهم، این سوال های است که هر روزه عموم مردم که به دنبال حق و حقوق خود هستند از سامانه های قضایی یا از افرادی که تا حدود ی با قانون آشنا هستند پرسیده می شود. پرسیدن این جور سوال ها حاکی از این است که فرد متقاضی می خواهد به حق و حقوق خود برسد اما نمی دانند چطور و چگونه. لذا کمک گرفتن از یک وکیل مزایده خودرو و مشاوره گرفتن از او برای توقیف خودرو یعنی جواب این سوالا و سوال های مشابه این، چرا که وکیل متخصص می داند چگونه با عدالتی که به طور کامل به آن آگاهی دارد حق را به حق دان برساند.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل مزایده خودرو بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص در مزایده خودرو دارند.

برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله

 • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
 • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
 • هزینه مشاوره اولیه
 • امتیاز سایر کاربران به وکلا

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه ی اخذ وکیل برای مزایده خودرو چگونه است؟

هزینه ی اخذ وکیل برای مزایده خودرو معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه می باشد.

هزینه مشاوره از وکیل متخصص مزایده خودرو در بازه قیمتی زیر قرار دارد.

20 هزار تومان 200 هزار تومان
ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، نسبت به رزرو تایم مشاوره از ایشان اقدام نمائید.

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اعطای وکالت، کاربر باید با وکیل جلسه حضوری داشته باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

وکالت:

هزینه وکالت در تمامی مراحل توسط وکیل اخذ می شود.

مشاوره:

پس از دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی از چند وکیل، میتوانید نسبت به رزرو زمان مشاوره از ایشان اقدام نمود و هزینه اعلامی توسط وکیل را پرداخت کنید تا جلسه قطعی شود، این مبلغ پس از جلسه با وکیل تسویه می گردد.

5.0 از 1 نظر

نظر شما ثبت شد