نیاز به وکیل وکیل خوب در تهران دارید؟

ثبت نام

معرفی وکیل خوب در تهران

برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
 • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
 • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
 • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
 • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

وکیل یا نماینده یا جانشین به کسی گفته می شود که از طرف شخص دیگری حقوقی یا حقیقی برای عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می گردد. شما می توانید از همین صفحه از دادسان درخواست وکیل کنید. نخست مشکل حقوقی خود را بیان کنید. سپس لیستی از وکلای متخصص در موضوع شما در شهر شما به عنوان مثال تهران در اختیارتان قرار خواهد گرفت. سپس شما می توانید از این میان وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

وکلا از نظر تخصص به چه انواعی تقسیم می شوند؟

تخصص های مختلفی برای وکلا وجود دارد که هریک از وکلا در امور مربوط به خودشان دارای مهارت و تجربه هستند. همچنین شغل وکالت نیز همچون سایر صنف ها دسته بندی ها و درجات مختلفی دارد که در ادامه این متن آن ها را برای شما مشخص می نماییم.

 • وکیل دادگستری یا قضایی: به وکیلی می گویند که پروانه وکالت داشته باشد و به همین علت می تواند وکالت اشخاص را در دادگاه ها و سایر مراجع قضایی بر عهده بگیرد. برای این که شخصی حق این را پیدا کند که وکیل دادگستری گردد، می بایست در رشته حقوق تحصیل نموده و بعد از آن با پذیرفته شدن در آزمون وکالت، از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه، پروانه وکالت دادگستری دریافت نماید.
 • وکیل اداری: به هر شخصی اطلاق می گردد که به دلیل یک قرارداد وکالت اداری که حتی می تواند، دست نویس باشد یا در دفاتر اسناد رسمی امضا شده باشد، وکیل کاری شخصی گشته است تا در ادارات مختلف، کارهای اداری شخص دیگری را به انجام رساند. شایان ذکر است که اولا، وکیل اداری ممکن است هر شخصی، با سواد یا بی سواد، با هر نوع تحصیلات و هر سابقه و تجربه ای باشد و هیچ مجوز یا ویژگی خاصی در وکیل اداری نیازمند نیست. نکته دوم این که وکیل اداری تنها حق دارد به ادارات مراجعه کند و به هیچ وجه حق ندارد که در وکالت در مراجع قضایی، ارائه مشاوره حقوقی، کارهای قضایی و دفاع از موکل در دادگاه مداخله کند و همان طور که پیشتر بیان شد، در صورت مداخله در این امور مطابق با قانون وکالت مورد مجازات قرار خواهد گرفت.

وکیل پایه یک دادگستری چه ویژگی هایی دارد؟

وکلای پایه یک دادگستری بهترین و باتجربه ترین نوع وکلا از نظر تجربه و سلسله مراتب در بین انواع وکلا هستند. وکیل پایه یک دادگستری برای این که بتواند به این درجه در حرفه خود برسد می بایست:

 • حداقل مدرک لیسانس در رشته حقوق داشته باشد.
 • در آزمون دشوار و سخت وکالت شرکت نموده و از بین ده ها هزار نفر در امتحان قبول شود.
 • صلاحیت عمومی، اخلاقی و مذهبی او مطابق با استعلامات مختلف تایید شده باشد.
 • دوره دشوار کارآموزی وکالت و تکالیف متفاوت آن را که حدود دو سال است گذارنده کرده باشد.
 • دوره وکالت پایه دو دادگستری را به اتمام رسانده باشد. (فقط وکلای ماده ۱۸۷)
 • آزمون های بسیاری که شامل آزمون های تشریحی و مصاحبه های علمی موسوم به اختبار می شود، با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

افرادی که در پایان بتوانند این مراحل را با موفقیت سپری کنند، در انتها به درجه وکیل پایه یک دادگستری را دریافت می کنند. وکلای پایه یک توانایی این را دارند که در تمامی محاکم حقوقی و کیفری، در تمام دادگاه ها و در تمام مراحل مختلف رسیدگی قضایی شرکت نموده و هیچ محدودیتی برای قبول وکالت افراد یا شرکت ها ندارند.

وکیل پایه ۲ دادگستری چه ویژگی هایی دارد؟

وکلای پایه دو محدودیت اختیاریات بیشتری دارند. وکیل پایه دو تنها حق دارد که در محاکم کیفری شرکت کند که به جرم های تعزیری مستوجب حبس کمتر از ۱۰ سال و شلاق و جزای نقدی و اقدامات تامینی رسیدگی می نمایند. همچنین، اختیارات وکیل پایه دو در محاکم حقوقی نیز محدودتر می شود. وکیل پایه دو تنها حق این را دارد که در محاکم حقوقی با خواسته کمتر از ۵۰۰ میلیون ریال و یا در پرونده هایی با خواسته غیر مالی (به استثنای دعاوی مربوط به اختلاف در اصل نکاح، اصل طلاق، اثبات و نفی نسب) پرونده قبول کرده و وکالت انجام دهد.

نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که فقط وکلای مرکز امور مشاوران و وکلای قوه قضائیه بعد از سپری کردن دوره کارآموزی و قبل از رسیدن به درجه وکالت پایه یک دادگستری، پروانه وکالت پایه دو را دریافت می نمایند و وکلای کانون وکلای دادگستری، به طور مستقیم بعد از سپری کردن دوره کارآموزی، وکیل پایه یک شناخته می شوند.

ویژگی وکیل خوب، متخصص و با تجربه چیست؟

 • وکیل امانت دار: وکیل نیز همچون پزشک باید محرم اسرار باشد و امکان این موضوع وجود داشته باشد که به سبب ماهیت شغلی خود با واقعیت ها و اسرار زیادی از سوی موکلین خود مواجه شود که اخلاق حرفه ای ایجاب می کند که اسرار را به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی افشا نگردد.
 • وکیل متخصص: شاید بتوان گفت که یکی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب را می توان میزان تخصص او دانست. در عصر حاضر تمام کارها تخصصی تر شده و کیفیت خدمات قابل ارائه در همه رشته های علمی، به شکل قابل ملاحظه ای رو به قزونی نهاده است. همواره مشاهده می کنیم که مردم در رو به رو شدن با بیماری و کسالت های جدی، به دنبال پزشک متخصص یا فوق تخصص می گردند. همین موضوع در مسائل دیگر هم قابل رویت است. با این حال، متاسفانه وکالت که حرفه ای بسیار دقیق و پیچیده به حساب می آید در کشور ما به شکل عمومی و غیر تخصصی صورت می پذیرد. در نتیجه یکی از مهمترین معیارهایی که در انتخاب یک وکیل خوب باید در نظر گرفته شود، تخصص و آگاهی علمی او در همان موضوع است. اگر می خواهید وکیل خوب در تهران انتخاب کنید به دادسان درخواست دهید.
 • وکیل باتجربه: چه وکلای بسیاری وجود دارند که به دلیل تجربه زیاد در پرونده های حقوقی با یک موضوع خاص، راه حل هایی برای مشکلات حقوقی شما می شناسند که وکلای دیگر از آن خبری ندارند.
 • وکیل صادق و درستکار: صداقت و راستگویی، تاثیر زیادب در پیشرفت و ارتقای شغلی دارد، صداقت در این حرفه هم از مهمترین اصول است که وکیل باید رعایت کند.
 • وکیل با روابط عمومی قوی: وکیلی که دارای قدرت برقراری ارتباط سریع و موثر با افراد دیگر باشد، احتمال موفقیت بیشتری را در کار خود بالا می برد. از سویی، وکیل دارای ارتباطات قوی به شبکه ای از دوستان و همکاران خود دسترسی دارد که این موضوع باعث می شود با مشورت و کسب نظر تخصصی از آن ها، از تجربیاتشان در پرونده های شبیه به هم نیز استفاده نماید.

شما می توانید با عنایت به این ویژگی های برشمرده شده، بهترین وکیل را برای کارهای حقوقی خود برگزینید. همچنین شما می توانید وکیل خوب در تهران از دادسان درخواست کنید.

وکیل و موکل نسبت به یک دیگر چه تعهداتی دارند؟

همچون هر قرارداد دیگری که وظایف و تعهدات طرفین در قرارداد ذکر می گردد در قرارداد وکالت هم وکیل و موکل نسبت به هم دارای تعهداتی هستند که این تعهدات را به این گونه می توان بر شمرد:

تعهدات وکیل

 • در صورتی که از اقدامات یا سهل انگاری وکیل خسارتی به موکل وارد آید او مسئول خواهد بود.
 • رعایت مصلحت موکل در اقدامات و قعالیت های خود.
 • برگرداندن اموال تحویلی زیرا وکیل امین است و آنجه را که در اثر وکالت به دست می اورد می بایست به موکل تحویل دهد.
 • تسلیم نمودن صورت حساب وکالت

تعهدات موکل

 • الترام عملی به تعهدات وکیل در قبال افراد ثالث، چرا که وکیل از طرف او انجام وظیفه کرده است.
 • پرداخت اجرت وکیل که بر اساس قرارداد یا عرف یا اجرت المثل پرداخت می گردد.
 • پرداخت هزینه وکالت همچون کرایه و عوارض و مالیات که وکیل پرداخته است.

چه نکات مهمی را می بایست پیش از برگزیدن وکیل خوب رعایت کرد؟

نکاتی که باید به آن ها دقت کنید عبارت اند از:

 • بسیار بهتر است که پیش از پیدا کردن وکیل و انتخاب آن در زمینه حیطه تخصصی وکیل مورد نظر، میزان حق الوکاله های دریافتی وی و دانش و توانایی علمی و عملی او در دفاع از حقوق موکلین تحقیق نمایید.
 • در بسیاری از موارد تبلیغات بیش از اندازه در زمینه برخی از وکلا به تنهایی قابل اعتماد برای انتخاب وکیل نیست. در نتیجه بهتر است انتخاب خود را تنها مطابق با چنین تبلیغاتی متمرکز نکنید.
 • سن و جنس وکیل ملاک و معیار مناسبی برای خوب بودن یا بد بودن وکیل نیست همان طور که در انتخاب یک پزشک نیز چنین معیاری نباید لحاظ شود.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل در تهران بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص دارند.

برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله:

 • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
 • هزینه مشاوره اولیه
 • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
 • امتیاز سایر کاربران به وکلا

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه ی اخذ وکیل خوب در تهران چگونه است؟

هزینه ی اخذ وکیل خوب در تهران معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه می باشد.

هزینه مشاوره از وکیل متخصص در بازه قیمتی زیر قرار دارد.

20 هزار تومان 200 هزار تومان
ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، نسبت به رزرو تایم مشاوره از ایشان اقدام نمائید.

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اعطای وکالت، کاربر باید با وکیل جلسه حضوری داشته باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

وکالت:

هزینه وکالت در تمامی مراحل توسط وکیل اخذ می شود.

مشاوره:

پس از دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی از چند وکیل، میتوانید نسبت به رزرو زمان مشاوره از ایشان اقدام نمود و هزینه اعلامی توسط وکیل را پرداخت کنید تا جلسه قطعی شود، این مبلغ پس از جلسه با وکیل تسویه می گردد.

5.0 از 1 نظر

نظر شما ثبت شد