نیاز به وکیل متخصص اجرای مهریه دارید؟

ثبت نام

هزینه وکیل برای اجرای مهریه

برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
 • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
 • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
 • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
 • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

افرادی هستند که برای اجرای مهریه به دنبال کسانی هستند تا حق آن ها را به خوبی و تمام و کمال بگیرند. و اولین سوالی که در ذهن خود هجی می کنند این هست که هزینه وکیل برای اجرای مهریه تا چقدر می تواند باشد.

فلسفه مهریه چیست؟

مهریه یا صداق یک نوع کابین (کمک) یا جنسی است که زن بعد از نکاح و ازدواج با مرد مالک آن می شود و مرد موظف است آن را پرداخت نماید. این مهریه از زمان پیامبر اسلام(ص) وجود داشته است. در آن زمان پیامبر(ص) روش های مختلفی برای پرداخت آن در نظر می گرفتند؛ ازقول نامه زمین به اسم زن درآوردن و پرداخت سکه، تا مرد را موظف کردن که باید جزئی از قرآن را به همسر خود بیاموزد و این دینی است بر گردن مرد بوده و باید پرداخت شود.

فرق مهریه با نفقه در چیست؟

تا وقتی که دختر در خانه پدر هست حق خوراک، پوشاک و مسکن دختر با پدر و یا خانواده پدری او می باشد. بعد از ازدواج دختر هزینه لباس، هزینه بهداشت و سایر موراد که جز نیاز های شخصی هر فرد است بر گردن مرد گذاشته می شود. در صورتی که مهریه یک نوع صداق و تحکیمی برای زن و شوهر است که زن بعد از ازدواج و خواندن خطبه عقد مالک آن می شود و مرد حتما باید آن را پرداخت نماید مگر اینکه زن آن را بر مرد بخشیده باشد.

مواردی که می توان به عنوان مهریه در نظر گرفت

 • مهریه می تواند ماهیت ارزی داشته باشد مثل سکه،طلا و...
 • ملک ساختمانی، خانه ،زمین کشاورزی...
 • بخشی از سهام یک شرکت را هم می توان به عنوان مهریه در نظر گرفت.
 • حقوق معنوی از جمله زیارت مکان های متبرکه و زیارتی مانند کعبه،کربلا و...

تبصره: البته در مواردی که اموال جز توقیف ها باشد، می توان تمام اموالی که ارزش اقتصادی و مادی دارند به عنوان مهریه در نظر گرفت، مانند توقیف خودرو و یا حتی گوشی تلفن.

نحوه پرداخت مهریه و وکیلی که برای اجرای مهریه باید گرفت

عندالمطالبه

در این پرداخت زوج باید به صورت عندالمطالبه مهریه زن را که در روز عقد در پشت سند ازداوج آن ها ثبت شده است تمام و کمال پرداخت نماید. و این حق یا توسط خود زن و یا وکیل او به اجرا گذاشته می شود.

عندالاستطاعه

پرداخت مهریه به صورت عندالاستطاعه در واقع بیشتر شرایط مالی مرد در نظر گرفته می شود اینکه مال و دارایی اقتصادی او تا چه حد هستند و آیا می تواند مهریه زن را پرداخت نماید یا نه؛ و اثبات این که مرد دارای توانایی مالی هست یا نیست بر عهده زن می باشد. زیرا که مرد دلیلی نمی بیند که به دادگاه برود و کلی دلیل و سند بیاورد که من شرایط پرداخت مهریه را ندارم بنابراین اثبات این که مرد دارای مال و ثروت هست یا نه به جرات می توان گفت توسط وکیل به خوبی قابل شناسایی می باشد. چون که او هم قوانین را به خوبی درک کرده است و هم اینکه آن را به خوبی به اجرا می گذارد.

پرداخت اعسار مهریه

گاهی اوقات مرد درخواست طلاق را می دهد. و اینکه به دادگاه عدم توانایی خود برای ادامه زندگی با زن را اعلام می نماید. در این حین بحث پرداخت مهریه پیش می آید که مرد در صورت عندالمطالبه بودن مهریه، باید آن را پرداخت نماید. که اگر مرد توانایی مالی داشته باشد مهریه را تمام و کمال پرداخت می کند و هیچ بحثی پیش نمی آید؛ اما اگر مرد توانایی مالی نداشته باشد که مهریه را به صورت حاضر پرداخت نماید، وکیل او درخواست اعسار می کند و دادگاه در صورت معتبر بودن درخواست آن را می پذیرد و مرد موظف می شود که آن را به صورت ماهیانه پرداخت نماید.

توقیف اموال و دارایی

این نوع پرداخت برای دریافت مهریه را می توان یک نوع انداختن تیر آخر برای زن دانست، تا بتواند مهریه حقوقی خود را دریافت کند. چرا که وقتی بحث طلاق و دادن مهریه پیش می آید با توجه به آگاهی که مردها نسبت به قانون پیدا کرده اند سعی در آن دارند که اموال خود را از ملک و زمین و سند خانه گرفته تا خودرو شخصی، به نام اطرافیان خود بزنند تا زن نتواند اموال او را به عنوان توقیف به دادگاه معرفی کند. اما با انتخاب یک وکیل برای به موقع اجرا گذاشتن مهریه می تواند کمک عالی برای کمک به زوجه باشد.

در طلاق توافقی پرداخت مهریه صورت می گیرد؟

در این طلاق زوجین به این نتیجه می رسند که توانایی زندگی با هم ندارند یعنی درخواستی است که از سوی دو طرف می باشد. زوجین پس از مشورت و مشارکت با هم با صدور گواهی بنام عدم سازش با هم که توسط دادگاه تعیین و نوشته می شود از همدیگر جدا می شوند. در این جدایی هر دو طرف چه در مورد حضانت فرزند و چه در مورد پرداخت مهریه به توافق کامل و جامع می رسند. در این مورد هم هر کدام از موکل ها می تواند به صورت جداگانه برای خود وکیل اختیار کنند تا وکلا به جایی آن ها در دادگاه حضور بعمل برسانند.

آیا در دوران عقد زن می تواند مهریه را به اجرا بگذارد؟

وقتی خطبه عقد جاری می شود زن و مرد به صورت قانونی و رسمی زن و شوهر اعلام می شوند اگر بعد از عقد زن درخواست مهریه کند فیلمی که امروزه در شهرهای بزرگ زیاد دارد اتفاق می افتد. سوالی که برای مرد پیش می آید این هست که آیا باید تمام مهریه را پرداخت نماید یا نصف آن؟ قانون برای این مورد هم استثنا دارد اگر زن بعد از عقد و قبل از هر گونه رابطه زناشویی درخواست طلاق کند مرد باید نصف مهریه را پرداخت نماید و اون هم در صورت اثبات باکره بودن زن توسط پزشک قانونی می باشد.

آیا در صورت فوت مرد مهریه ی برای زن در نظر گرفته می شود؟

مهریه حقی است که آیین اسلام برای زن در نظر گرفته است و مرد باید آن را پرداخت نماید چه در قید حیات باشد چه نباشد. اما اگر زن در زمان حیات مرد هیچ گونه حقی بابت مهریه نگرفته است. این حق را دارد هم طلب مهریه کند و هم اینکه جهزیه ا ی که خود مالک آن می باشد با خود ببرد. نحوه پرداخت مهریه زنی که شوهرش فوت شده است از طریق مال و اموالی است که مرد به صورت ارث بر جای گذاشته است. خانواده مرد متوفی شده هیچ حقی بابت تقسیم ارث یا دادن بدهی دیگر مرد تا قبل از پرداخت مهریه زن ندارند.

حضانت فرزند یا اجرای مهریه

خیلی از زن ها هستند وقتی پای طلاق پیش می آید بحث فرزند هم همراه مهریه به وسط می آید زیرا که بعضی از مادر ها هستند که حاضر می شوند در ازای اجرای مهریه فرزند خود را بدست بیاورند و او را برای خود نگه دارند. که اجرای اینجور نظریه بستگی به طرفین دارد چرا که اگر بچه زیر هفت سال باشد چه مرد بخواهد و چه نخواهد باید بچه در کنار مادرش باشد در غیر اینصورت مرد باید رضایت بدهد که آیا قبول می کند که فرزند را به مادر بدهد یا نه، که اگر قبول نکند زن می تواند تمام مهریه خود را به اجرا بگذارد.

در صورت مرگ طبیعی زوجه (زن) مرد باید پرداخت مهریه انجام بدهد

مهریه را به اجرا گذاشتن در صورت نبود زوجه هم صورت می گیرد و این اجرا توسط خانواده زن مثل مادر، خواهر و یا اطرافیان نزدیکش و یا وکیل شخص فوت شده قابل اجرا می باشد. چرا که این حقی است که از اول بین طرفین به توافق رسیده و در سند ازدواج آن ها هم ثبت شده است. خارج از این موضوع؛ در صورتی که زن توسط مرد به قتل برسد به خاطر اینکه زن مهریه خود را به اجرا گذاشته است باز هم مرد باید مهریه را پرداخت نماید و راهی برای فرار از نپرداختن مهریه ندارد.

امکان حبس برای اجرای مهریه وجود دارد؟

وقتی زن مهریه خود را به اجرا بگذارد و مرد نتواند آن را به صورت حاضر پرداخت نماید. به خاطر عدم توجه به اجرای مهریه حکم جلب او گرفته می شود و وقتی مرد به زندان گرفتار می شود باید برای آزادی خود دلایل قانع کننده ای بیاورد دلایلی از جمله اینکه توانایی پرداخت مهریه را ندارد، یا درخواست اعسار مهریه را انجام بدهد و یا رضایت زن را بگیرد تا از زندان آزاد شود. که اعسار کردن مهریه نیازمند وکیل حرفه ای است. چرا که بیان این که مرد توانایی مالی برای پراداخت مهریه را ندارد و راضی کردن دادگاه و شاکی کار سختی می باشد. زیرا وقتی مرد اعلام عدم توانایی می کند برای پرداخت مهریه وکیل زن شروع به توقیف اموال منقول (اموالی که قابل انتقال باشند) مرد خواهد کرد تا اینجوری خیال زن راحت باشد که به حق خود می رسد.

برای درخواست به اجرا گذاشتن مهریه باید کجا رفت؟

دادگاه خانواده

زوجه می تواند با تنظیم دادخواست برای اجرای مهریه به دادگاه ویژه خانواده رفته و تقاضای مهریه و حق وکلالت وکیل از دادگاه را داشته باشد و در صورت لزوم درخواست توقیف اموال مرد را هم بدهد.

دفاتر اسناد رسمی ثبت ازدواج

اینجا مکانی هست که سند ازدواج در آن ثبت گردیده است. بنابراین زوجه می تواند برای اجرای مهریه خود با مراجعه به این دفاتر به صورت سریع درخواست مهریه خود را به مرد ابلاغ کند و مرد به مدت 10 روز فرصت دارد تا مهریه زن را پرداخت نماید. در غیر اینصورت اموال او توسط زن توقیف می شود و گذارندن این مراحل به مراتب سریعتر و راحتر از دادگاه خانواده انجام می شود.

تاثیر حضور وکیل برای اجرای مهریه

هر کاری و هر چیزی و حتی هر موجودی به دنبال جذب نیاز خودش می باشد. برای اجرای مهریه خود فرد شخصا می تواند وارد عمل شود و با خواندن چند کتاب و با پرسش از این و آن به یکسری اطلاعات دست پیدا کند و با همین اطلاعات تصمیم به اجرای مهریه و حق خود کند اما با توجه به پیشرفت هر روز جامعه و سنگین تر شدن مطالب قانونی و درک آن ها احتمال پیروزی پرونده خیلی ضعیف می شود. و این نتیجه وقتی به دست می آید که فرد شاید دچار اتلاف وقت و هزینه های زیادی شده است. اما با استفاده از وکیل با تجربه هم در هزینه صرف جویی می شود و هم اعصاب خواهان اجرای مهریه آرام تر می ماند. لذا در این راستا سایت دادسان با حضور وکلایی با تجربه و ماهر می تواند پیشنهاد خوبی باشد.

بهترین وکیل برای اجرای مهریه چه کسانی هستند؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص در اجرای مهریه دارند برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله

 • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
 • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
 • هزینه مشاوره اولیه
 • امتیاز سایر کاربران به وکلا

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه ی اخذ وکیل برای اجرای مهریه چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ی اخذ وکیل برای اجرای مهریه معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه می باشد.

هزینه گرفتن مشاوره از وکیل متخصص برای اجرای مهریه در بازه قیمتی زیر قرار دارد.

20 هزار تومان 200 هزار تومان
ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، نسبت به رزرو تایم مشاوره از ایشان اقدام نمائید.

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اعطای وکالت، کاربر باید با وکیل جلسه حضوری داشته باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

وکالت:

هزینه وکالت در تمامی مراحل توسط وکیل اخذ می شود.

مشاوره:

پس از دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی از چند وکیل، میتوانید نسبت به رزرو زمان مشاوره از ایشان اقدام نمود و هزینه اعلامی توسط وکیل را پرداخت کنید تا جلسه قطعی شود، این مبلغ پس از جلسه با وکیل تسویه می گردد.

5.0 از 2 نظر

نظر شما ثبت شد