نیاز به وکیل متخصص اعاده دادرسی دارید؟

ثبت نام
برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
 • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
 • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
 • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
 • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

گاهی در شکایات دادگاهی که علیه ما مطرح می شود، حکمی به ضرر ما صادر می شود، این حکم قطعی نیست و می توان به طرق مختلف نسبت به رای صادر شده توسط دادگاه اعتراض کرد که به این تعریف اعاده دادرسی گفته می شود. با واگذار کردن کار خود به یک وکیل اعاده دادرسی متخصص می توان رای را به نفع خود صادر کرد.

تعریف اعاده دادرسی

اعاده دادرسی یک نوع برگشت از حکم قبلی دادگاه بدوی می باشد. وقتی رایی در دادگاه صادر می شود این رای می تواند قابل تغییر یا برگشت باشد. چون، کسی که رای را صادر می کند یک انسان است و او هم می تواند دچار خطا و اشتباه شود، یا اینکه مستندات و تحقیقات به اندازه کافی کامل نبوده، و یا دلایل دیگر.... و این باعث شده صدور حکم به خوبی انجام نشده باشد. بنابراین این حق به شاکین پرونده داده می شود تا در خواست دادگاه مجدد کنند. و برای اعتراض، شخص یا وکیل اعاده دادرسی او می تواند اقدام کند.

انواع اعاده دادرسی

قانون آیین دادرسی مدنی به دو روش اعاده دادرسی می شود:

اصلی

در خصوص مواردی می باشدکه خود خوانده اعاده دادرسی به صورت جداگانه درخواست آن را داشته باشد. بنابراین خوانده اعاده دادرسی به صورت مستقل از دادگاه درخواست اعاده دادرسی می کند.

طاری

اعاده دادرسی طاری در ضمن دادرسی مطرح می‎شود، این در حالی است که در اعاده دادرسی اصلی پرونده‎ ای در حال رسیدگی نیست تا ضمن آن اعاده دادرسی مطرح شود.

دادگاه اعاده دادرسی

دادگاه اعاده دادرسی می تواند همان دادگاه صادر کننده رای اولیه که می تواند دادگاه عمومی یا دادگاه انقلاب باشد. و چناچه رای دادگاه عمومی در دادگاه تجدید نظر تایید و قطعیت داشته باشد می تواند مرجع صالحی برای اعاده دادرسی دادگاه تجدید نظر باشد. زیرا طبق ماده438 قانون آیین دادرسی مدنی دادگاهی که به درخواست اعاده دادرسی رسیدگی می نماید چنانچه درخواست اعاده دادرسی را وارد تشخیص دهد حکم مورد اعاده دادرسی را نقض و حکم را مقتضی صادر می نماید و در چنین حالتی دادگاه عمومی نمی تواند حکمی را که قبلا به تأیید دادگاه تجدید نظر استان رسیده است نقض نموده و حکم دیگری را صادر نماید، لذا مرجع صالح برای رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی، دادگاهی است که در آن دادگاه حکم به مرحله قطعیت رسیده است.

علت های وجود اعاده دادرسی

دلایلی که باید برای اعاده دادرسی وجود داشته باشند:

 • موضوع حکم مورد اذعان خواهان نبوده است.
 • وجود تضاد در مفاد يك حكم كه ناشي از استناد به اصول يا به مواد متضاد باشد.
 • طرف مقابل درخواست ‌كننده اعاده دادرسي حيله و تقلبي به‌كار برده كه در حكم دادگاه مؤثر بوده است.
 • حکم دادگاه براساس مستنداتی بوده که بعد از اجرای حکم، تقلبی بودن آن ها اثبات می شود.
 • حکم به میزان بیشتر از خواسته صادر شده باشد.

همیشه اعاده دادرسی مورد پذیرش دادگاه هست؟

طبق معنی لغوی اعاده که به معنی بازگشت از رای صادر شده دادگاه بدوی می باشد. پذیرش این بستگی به جهات اعاده دادرسی دارد و اینکه دلایل شاکی پرونده تا چه حد می تواند دادگاه را راضی کند که درخواست اعاده یا همان برگشت رای بدهد. از آنجا که که بنا باشد به هر دلیلی درخواست هایی مبنی بر تجدید نظر رای داده شود امکان هرج و مرج و رفت و آمد های دادگاه را بالا می برد و این می تواند یک نکته منفی برای قاضی های صادر کننده ی رای محسوب شود. پیرو همین استدلال، پرونده اعاده دادرسی باید به وکیل اعاده دادرسی تحویل داده شود تا هم کار به خوبی پیش برود و هم اینکه آیا درخواست فرد قانونی هست یا اینکه براساس احساسات شخصی درخواست اعاده دادرسی کرده است.

مهلت اعاده دادرسی

مهلت اعاده دادرسی در نظر گرفته شده برای افراد مقیم ایران 20 روز و برای افرادی که خارج کشور ایران هستند دو ماه پیش بینی شده است. تمدید مهلت اعاده دادرسی ممنوع می باشد به جز مواردی که قانون معین کرده باشد.

وکیل اعاده دادرسی

وکیل اعاده دادرسی شخصی است که از سوی موکل خود برگزیده شده است تا به جای موکل خود درخواست اعاده دادرسی نسبت به رای صادر شده انجام دهد. این وکیل این حق را پیدا کرده است تا تمام جزئیات پرونده را به خوبی زیر و رو کند تا حق موکل خود را بدست بیاورد و این رای اشتباهی که صادر شده دوباره اصلاح شود و سپس قطعی گردد.

ویژگی های وکیل اعاده دادرسی

همانطور که هر فردی در هر سمتی و جایگاهی که باشد باید یکسری خصوصیات و ویژگی ها رو داشته باشد. یک وکیل اعاده دادرسی هم باید خود ویژگی های بارز و چشمگیری داشته باشد که او را بتوان از سایر رقبای خود به خوبی شناسایی کرد. وکیل اعاده دادرسی باید قانون و قوانین کشور را به خوبی بشناسد و آن قدر حرفه ای و متخصص باشد که بتواند به راحتی در مورد پرونده های که درخواست اعاده دادرسی داده اند موکل خود را راضی نگه دارد و به خوبی بررسی اعاده را انجام دهد.

کارهایی که یک وکیل اعاده دادرسی باید انجام دهد

اقداماتی که یک وکیل اعاده دادرسی باید قبل از گرفتن پرونده انجام دهد. شامل این می شود که وکیلی که برای اعاده دادرسی از طرف خوانده پرونده انتخاب شده است. باید پرونده محکومه را با جزئیات بخواند و آن را به خوبی تحلیل و نقد و بررسی کند و سعی کند مدارک آورده شده از طرف خوانده پرونده با رای صادر شده به خوبی تطبیق دهد. که آیا پرونده شامل جهات اعاده دادرسی می باشد و یا نه در صورت داشتن شرایط اعاده، وکیل اعاده دادرسی باید شروع به تنظیم لایحه اعاده دادرسی و خارج نویسی کردن بخش های استنادی از پرونده خوانده شده کنند. تا شانس پیروزی پرونده برای خوانده پرونده بالا برود.

موفقیت وکیل اعاده دادرسی به چیزی بستگی دارد؟

تخصص هر فرد میزان موفقیت او را تضمین می کند براساس همین تعریف ساده وقتی که یک پرونده که قبلا توسط دادگاه بدوی رای آن صادر شده، و به نوعی قطعی شده است به یک وکیل اعاده دادرسی داده می شود. او باید با مطالعه پرونده های مشابه پرونده جاری و خواندن مطالب گوناگون در رابطه با همین پرونده، و نقد و بررسی های درست و به جا، شانس پرونده را برای موفقیت بالا ببرد. و با مستندات درست و معتبر دادگاه را برای تغییر رای و عقیده خود مجاب کند.

چه زمانی افراد نیاز به یک وکیل را ضروری می داند؟

اصولاَ ناآگاهی یک فرد نسبت به هر موضوعی او را در جنجال سختی قرار می دهد. و شکست او را در برابر موضوع یا هر چیز ناشناخته را زیاد می کند طبق همین تعریف وقتی خوانده یک پرونده قضایی به خاطر ترس از قیمت پیشنهادی وکلا و یا حتی تشویق و ترغیب عریضه نویسانی که شاید تخصص خاصی در رابطه با آن موضوع نداشته باشند، باعث می شود فردی که وارد دادگاه شده به خاطر نشناختن قوانین با شکست رو به رو شود و آن وقت ناراحت می شود که چرا کار به خوبی پیش نرفت و نتوانست نتیجه دلخواه را بدست بیاورد. در آن لحظه دنبال کسی هست تا بتواند کارش را درست کند در همین زمان است که نیاز به یک وکیل را ضروری می داند و شروع به رفتن دفتر وکلا می کند تا بلکه یک وکیل خوب برای پرونده خود پیدا کند در صورتی که می تواند با رفتن به سایت های معتبر و خوب سریع و راحت، هم روزمه وکلا را ببیند و هم تجربه کاری وکلا را به خوبی ببیند و آن وقت به راحتی می تواند یک وکیل مورد اعتماد و با تخصص برای پرونده خود پیدا کند در همین راستا سایت دادسان می تواند پیشنهاد عالی برای افراد باشد.

چه وقت صدور رای در دادگاه اعاده دادرسی به صورت غیابی تمام می شود؟

وقتی خوانده پرونده در هیچ کدام از جلسات دادگاه حضور نداشته باشد و در صورت فرستادن ابلاغیه برای فرد خوانده یا وکیل خوانده، خود یا وکیل او از روی قصد در جلسات دادگاه حضور پیدا نکند دادگاه رای را به صورت غیابی صادر می کند و این رای کاملا قطعی می باشد. البته در این جور صدور رای ها، معمولا شاکی پرونده بعد از اتمام واخواهی و تجدید نظر خواهی یک نوع ضمانت می گذارد مبنی براینکه شخص واقعا حضور ندارد و خود شخص از قصد در جلسه حضور پیدا نمی کند. که این ضمانت می تواند سند خودرو یا سند ملکی باشد.

آیا خوانده پرونده می تواند به رایی که دادگاه اعاده دادرسی به صورت غیابی صادر کرده است اعتراض نماید؟

اگر خوانده پرونده در صورتی که رای دادگاه به صورت غیابی صادر شده باشد و متهم دلایلی برای غیاب بودن خودش دارد به طور مثال مشکل حادی مثل سیل، یا زلزله در منطقه شخص خوانده به وجود آمده با آوردن این دلایل می تواند بعد از اتمام فرصت واخواهی علت نبود را به دادگاه ابلاغ کند. در غیر اینصورت باید در زمان تعیین شده توسط دادگاه اعتراض خود را اعلام نماید که برای افراد داخل ایران 20 روز و برای افرادی که در کشور ایران نیستند دو ماه در نظر گرفته شده است.

اگر دادگاه اعاده دادرسی به متهم دسترسی نداشته باشد در نهایت اجرای حکم چگونه خواهد بود؟

اگر متهم در دادگاه اعاده حضور پیدا نکند و به نوعی بخواهد دادگاه را به اشتباه بندازد. دادگاه در خصوص پرونده بررسی هایی می کند، اگر پرونده جنبه مالی داشته باشد توسط نهاد های دولتی مثل بانک مرکزی و یا سایر نهادهای مربوطه جلوی حساب شخص مظنون گرفته می شود و یا ضبط اموالی که جز استثناها نیست را انجام می دهد و اگر جنبه مالی و اقتصادی نداشته باشد خود شخص مظنون حتما باید حضور داشته باشد.

کار وکیل اعاده دادرسی

همانطور که یک پزشک متخصص که در تخصص خودش حرفه ای و با تجربه است و به نوع عامیانه در بین سایر پزشک هایی متخصص، برند هست. یک وکیل هم باید همانند پزشک متخصص، قوانین و مقررات کشور خود را به همراه تبصره ها به خوبی بداند و اطلاع واقف به همه آن ها داشته باشد. پس برای اعاده دادرسی که درخواست برای تشکیل دادگاه تجدید نظر می باشد وکیل اعاده دادرسی ما باید یک وکیل کارکشته و با تجربه باشد که بتواند تمام نیاز های پرونده را به خوبی شناسایی کند و تحلیل کند با چه فن یا ایده ی قوی می تواند پرونده ای که به او محول شده را به خوبی انجام دهد. در همین راستا سایت دادسان توانسته با جمع کردن وکلای با تجربه و کار بلد در یک جا، این سهولت را برای کسانی که به وکیل نیاز دارند به وجود بیاورد تا دغدغه ی موکل برای پیدا کردن وکیل با تجربه به خوبی حل شود.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل اعاده دادرسی بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص در اعاده دادرسی دارند. برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله

 • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
 • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
 • هزینه مشاوره اولیه
 • امتیاز سایر کاربران به وکلا

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه ی اخذ وکیل برای اعاده دادرسی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ی اخذ وکیل برای اعاده دادرسی معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه می باشد.

هزینه مشاوره، برای گرفتن وکیل اعاده دادرسی در بازه قیمتی زیر می باشد.

20 هزار تومان 200 هزار تومان
ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، نسبت به رزرو تایم مشاوره از ایشان اقدام نمائید.

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اعطای وکالت، کاربر باید با وکیل جلسه حضوری داشته باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

وکالت:

هزینه وکالت در تمامی مراحل توسط وکیل اخذ می شود.

مشاوره:

پس از دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی از چند وکیل، میتوانید نسبت به رزرو زمان مشاوره از ایشان اقدام نمود و هزینه اعلامی توسط وکیل را پرداخت کنید تا جلسه قطعی شود، این مبلغ پس از جلسه با وکیل تسویه می گردد.

4.7 از 12 نظر

نظر شما ثبت شد