نیاز به وکیل متخصص توقیف خودرو دارید؟

ثبت نام
برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
 • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
 • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
 • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
 • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

هستند افرادی که به خاطر اعتمادهای که به یکسری افراد کرده اند؛ بابت پرداختن پول و یا بابت اینکه پرداخت مهریه حتما از طرف مرد صورت می گیرد راحلی به جز گرفتن وکیل برای توقیف کردن خودرو و یا توقیف اموال افراد بابت بدهی های خود ندارند.

تخلفاتی که سبب توقیف خودرو می شود

 • رانندگی فرد در حالت مستی و نداشتن تعادل اخلاقی.
 • نداشتن بیمه شخص ثالث.
 • درآوردن حرکات نمایشی و آکروباتیک در سطح خیابان و مکان های تردد.
 • درآوردن سه تا حرکت مخاطره آمیز پشت سرهم و یا حادثه ساز.
 • خودرو فاقد پلاک و یا هرگونه مدرک معتبر.
 • بدهکار بودن شخص مالک بابت مهریه و یا سایر بدهکاری که فاقد پرداخت آن می باشد.
 • عدم پرداخت جریمه ده میلیون ریالی خودرو در انتهایی یک فرصت یک ماهه.
 • خودرویی که شامل مواد مخدر مثل تریاک، هروئین، کراک و... باشد.
 • خودرویی که شامل اسلحه و مهمات غیر قانونی باشد.

آیا خودرو جز اموال منقول می باشد؟

اموال به دو دسته منقول و غیر منقول تقسیم می شوند که به طور مختصر اموالی که خاصیت انتقال داشته باشند به عنوان مال منقول شناخته می شوند. مثل خودرو و یا کولر و یا هر وسیله ی دیگر که در صورت جابجایی دچار خرابی و خدشه نمی شود بر اساس این تعریف خودرو جز اموال منقول می باشد مگر اینکه مدرک قانونی وجود داشته باشد مبنی براینکه درست است که مال جز منقول ها می باشد اما حکم مجاب می کند نقل و انتقال صورت نگیرد مثل وسایل کشاورزی (تراکتور و یا گاو آهن..). اما غیر منقول همان طور از معنای کلمه پیدا است یعنی غیر قابل انتقال می باشد مانند ملک و زمین که غیر قابل انتقال هستند.

آیا پلیس راهنمایی و رانندگی می تواند خودرو را توقیف کند؟

پلیس راهنمایی و رانندگی به جز موراد مصرح حق توقیف خودرو را ندارد که بعضی از این موارد عبارت اند از:

 • راننده خودرو فاقد گواهینامه باشد.
 • خودرو در محلی پارک ممنوع پارک شده باشد.
 • نقص فنی خودرو که می تواند خطر آفرین باشد.
 • تاخیر در پرداخت جریمه ها و بی توجهی به ابلاغ های ارسالی.
 • اگر راننده خودرو یا اتومبیل در یک سال سه بار پشت سرهم دچار تخلف شده باشد.

امکان توقیف خودرو برای مهریه زن وجود دارد؟

اگر برای خیلی از زوجه ها (زن) سوال باشد که آیا می توان خودرو همسر خود را به عنوان مهریه مطالبه کرد؟ باید بگوییم زن می تواند با دادخواست مطالبه مهریه به دادگاه خانواده یا اداره ثبت اسناد رسمی (جایی که عقد در آن جا ثبت شده است) خودرو مرد را مطالبه کند. و این کار به خوبی توسط وکیل صورت می گیرد چرا که وکیل می تواند با رفتن به دفاتر اسناد رسمی این حق را برای زن بگیرد که خودرو را حتی قبل از ابلاغ دادخواست به دادگاه خانواده آن را برای خود توقیف کند چرا که جلوی مرد گرفته می شود، مبنی بر اینکه بخواهد خودرو خود را به حضانت شخصی دیگر در بیاورد. و اگر خودرو جز خودرو هایی باشد که به صورت اقساطی افراد در اختیار خود در می آورند زن می تواند نسبت به اقساطی که پرداخت شده است حق توقیف خودرو را داشته باشد.

عدم پرداخت عوارضی می تواند دلیلی برای توقیف خودرو باشد؟

گفتن این جمله که نپرداختن عوراضی به معنای توقیف خودرو می باشد، در قوانین راهنمایی و رانندگی وجود ندارد بنابراین رانندگان خودرو در بابت این می توانند نگرانی به خصوصی نداشته باشند.

شرکت های خودرو سازی که با کوهی از بدهی های اقساطی مواجه شده اند چگونه خودرو ها را توقیف می کنند

تمام وکیل های حقوقی شرکت ها سعی بر این دارند که خریداری که خودرو را خریداری کرده است مجبور به پرداخت بدهی ها عقب افتاده بکنند به همین منظور سعی می کنند ابتدا یکسری تشویق های از جمله نیاز نبودن پرداخت دیر کرد اقساط و یا اینکه تعداد اقساط را افزایش دهند تا فرد با اقساط زیاد ولی مقدار پول کم، اقساط عقب افتاده را بدهند. اما اگر این کار جواب نداد مجبور می شوند خودروها را توقیف کنند که هر شرکت شرایط خاصی برای توقیف در نظر می گیرد ممکن است یک شرکت افرادی که بیش از ده قسط را پرداخت نکرده است جز خودرو هایی بشمارند که باید توقیف شوند.

آیا خودرو های گذر موقت قابل توقیف هستند؟

از آن جایی که خودروی دارای پلاک گذر موقت، تردد آن در خیابانها محدود می باشد چیزی در حدود یک ماه تا شش ماه؛ بنابراین تنها مالک این نوع خودروها فقط یک نفر می باشد و آن هم کسی است که خودرو را برای بار اول خریداری کرده است. کسی دیگر حق سرنشین شدن آن را ندارد چه برسد که بخواهد آن را بفروشد. اما در صورت رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی حتما توسط پلیس راهور توقیف می شود.

در ازای چه چیز هایی می توان وکیل برای توقیف خودرو گرفت؟

البته توقیف کردن خودرو شخص بدهکار بیشتر یک حربه ای می باشد تا شخص بدهکار مجاب به پرداخت بدهی خود شود. در غیر اینصورت خودرو به مزایده گذاشته می شود و فرد طلبکار به میزان بدهی خود، مبلغ خود را برمی دارد و مابقی پول به بدهکار داده می شود.

در ازای چک برگشتی

اگر شخصی چکی به مبلغ صد میلیون از کسی طلب داشته باشد می تواند در ازای بدهی خود؛ خودرو شخص بدهکار را توقیف کند این در صورتی است که فرد بدهکار توانایی پرداخت وجه نقد را نداشته باشد.

بستانکار بودن فرد

شخص می تواند در مقابل بدهی که از بدهکار دارد و زمان دادن بدهی اش به تعویق افتاده است. و فرد بدهکار تلاشی برای پرداخت بدهی اش انجام نمی دهد، بنابراین فرد بستانکار (کسی که طلب دارد) می تواند خودرو شخص بدهکار را توقیف کند.

حقوق شخص بدهکار

شخص بستانکار می تواند در صورت عدم پرداخت بدهی خود توسط شخص بدهکار از طریق مراکز قضایی مثل دادگستری اقدام به توقیف حقوق شخص بدهکار کند. البته اگر شخص بدهکار افرادی تحت تکلف خودش داشته باشد همه حقوق دریافتی او توقیف نمی شود.

خودرو لیزینگ

خودرو لیزینگ خودرویی است که شخص با مراجعه به شرکت های مربوطه متناسب با سرمایه ی که دارد اقدام به خرید یک خودرو برای خود می کند و شخص می تواند خودرو را در اختیار داشته باشد و مابقی پول خودرو را می تواند از شرکت های سرمایه گذار به صورت وام دریافت نماید. و در عوض شخص گیرنده، وام را به صورت قسطی پرداخت می نماید. حال اگر این فرد بدهی داشته باشد خودرو می تواند توقیف شود حتی اگر اقساط را به صورت کامل پرداخت نکرده باشد. به این صورت هست که فرد طلبکار در صورتی که بدهی اش به اندازه قیمت خودرو باشد خودرو برای خود توقیف می کند. و شخص بدهکار باید تمام اقساط را شخصا پرداخت نماید، البته مطالبه خودرو بعد از پرداخت بدهی می باشد. تبصره: درصورت وجود سایر مواردی که نیاز باشد وکیل اقدام به توقیف خودرو کند حتما مورد بررسی قرار می گیرد.

وکیل برای توقیف اموال (مثل خودرو) به چه نهادهای مراجعه می کنند

برای توقیف اموالی مانند توقیف خودرو وکیل می تواند سراغ دفتر ثبت اسناد رسمی و یا دادگستری مراجعه کند. البته دفاتر رسمی بر خلاف دادگستری داری محدودیت می باشند دفاتر اسناد رسمی بیشتر برای اسناد لازم الاجرا (سندی است که اجرای آن نیاز به اجرای حکم از محکمه ندارد) مثل چک و عقدنامه ازدواج از این موارد می باشد. اما برای کلاهبرداری ها و اختلاس های بزرگ وکلا باید به دادگستری، دادستان و مراجع قضایی که ارجاع داده می شوند بروند.

کار وکیل در فک پلاک خودرویی که فروخته شده است

متاسفانه در جوامع امروزی بیشتر خرید و فروش خودرو به صورت واسطه شده است به این صورت که خود شخص با پیدا کردن یک خریدار؛ ماشین خود را در ازای گرفتن تمام پول خودرو، می فروشد و برای سایر کارها ازجمله تعویض پلاک و بنام کردن پلاک به نام شخص خریدار کوتاهی می شود و اگر خریدار هر تخلفی با ماشین انجام دهد این تخلفات به نام شخص فروشنده ثبت می شود. در همین موقعه هست که فروشنده خودرو ها دست به دامن وکیل ها می شوند که با مراجعه به دادگاه نسبت به توقیف خودرو از شخص خرید دار اقدامات لازم را انجام دهند.

در چه صورت اموال می توانند قابل توقیف نباشند؟

در توقیف اموال چه مالی و چه اقتصادی دادگاه سعی می کند تمام زوایه رو بررسی کند، ازجمله اینکه مال بنام شخص محکوم علیه باشد چون در صورتی که اموال بنام کسی دیگر به جز شخص محکوم علیه باشد. نه وکیل شاکی می تواند کاری انجام دهد و نه دادگاه مربوطه؛ بنابراین برای توقیف خودرو، شخص محکوم علیه به راحتی می تواند سریعا به دفاتر اسناد رسمی رفته و خودرو را بنام اشخاص دیگر درآورد و دادگاه نتواند آن را ضبط و یا توقیف کند مطابق همین توضیح با مراجعه کردن به یک وکیل خوب و با تجربه می توان نقشه ی شخص محکوم علیه را با شکست مواجه کرد.

مهارت وکیل برای توقیف خودرو

اگر اغراق نکرده باشیم وکلا تنها افرادی هستند که مفاد قانون را هم به خوبی فهمیده اند و هم به خوبی اجرا می کنند. بنابراین برای کارهای حقوقی خود مراجعه به یک وکیل می تواند کمک شایانی به فرد بزه دیده کند. در این راستا سایت دادسان با جمع کردن وکلا متخصص در یکجا می تواند این نوین به شخص شاکی بدهد که بتواند به راحتی خودرو را در ازای بدهی یا هر خواسته دیگر شخص شاکی توقیف کنند.

چگونه کار خود را به بهتربن وکیل توقیف خودرو بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص در توقیف خودرو دارند برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله

 • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
 • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
 • هزینه مشاوره اولیه
 • امتیاز سایر کاربران به وکلا

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه ی اخذ وکیل برای توقیف خودرو چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ی اخذ وکیل برای توقیف خودرو معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه می باشد.

هزینه گرفتن مشاوره از وکیل متخصص برای توقیف خودرو در بازه قیمتی زیر قرار دارد.

20 هزار تومان 200 هزار تومان
ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، نسبت به رزرو تایم مشاوره از ایشان اقدام نمائید.

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اعطای وکالت، کاربر باید با وکیل جلسه حضوری داشته باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

وکالت:

هزینه وکالت در تمامی مراحل توسط وکیل اخذ می شود.

مشاوره:

پس از دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی از چند وکیل، میتوانید نسبت به رزرو زمان مشاوره از ایشان اقدام نمود و هزینه اعلامی توسط وکیل را پرداخت کنید تا جلسه قطعی شود، این مبلغ پس از جلسه با وکیل تسویه می گردد.

5.0 از 2 نظر

نظر شما ثبت شد