نیاز به وکیل متخصص آیین دادرسی کیفری دارید؟

ثبت نام

وکیل در آیین دادرسی کیفری

برخی از مشتریان ما لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا

برخی از مشتریان ما

لوگوی شرکت G.A.T آلمان Nikstarter logo - Black & White لوگوی هلدینگ بنتا
مراحل کاری دادسان
  • 1 درخواست حقوقی خود را ثبت کنید.
  • 2 رزومه و دستمزد چند وکیل متخصص را دریافت می کنید.
  • 3 وکیل خود را انتخاب نمایید.
  • 4 جلسه حضوری یا تلفنی داشته باشید.

آیین دادرسی کیفری به مجموعه قواعد و مقررات که برای کشف جرم، تعقیب متهم، تحقیقات مقدماتی، صلح میان طرفین، نحوه رسیدگی، صدور رای، راه های اعتراض به رای و ... وضع شده‌اند می گویند و همچنان آیین در مسائل کیفری هم به معنای چارچوب و قانون است.

آیین چیست؟

آیین در فرهنگ لغات فارسی معانی متفاوتی دارد اما در بحث کیفری و مقامات قضایی و دادگاهی به معنای قانون شمرده می شود و هر کجا که کلمه آیین به کار رفت به معنای قانون است؛ بیشتر مواقع آیین را مجموعه ای از قوانین بیان می کنند که سعی در افزایش آسایش مردم دارد.

دادرسی چیست؟

به مجموعه فعالیت هایی که وکیل دادرس برای کشف جرم در جلسات دادگاه انجام می دهد دادرسی گفته می شود همچنین دادرسی به رسیدگی حل مسائل پرونده های حقوقی و کیفری هم گفته می شود.

کیفری چیست؟

در مسائل کیفری دادگاه مجازاتی را تعیین می کند و فرد خاطی به مسائل کیفری را به مجازات خود می رساند. مسائل کیفری چند تفاوت با مسائل حقوقی دارد در مسائل حقوقی دادگاه تنها حق ضایع شده ی افراد را به آنان باز می گرداند و مانند مسائل کیفری مجازاتی برای فرد خاطی در نظر نمی گیرد.

موضوعات دادرسی کیفری کدامند؟

. دادرسی کیفری دارای مسائل سخت و پیچیده ای است و درک آن برای افراد غیر حقوقدان به راحتی و با سرعت میسر نمی شود

مجازات جرائم کیفری

موضوعات دادرسی کیفری بسیار پیچیده و گسترده هستند به این صورت که در دسته بندی های مختلف نسبت به میزان و موضوع جرائم کیفری مسیر دادرسی کیفری نیز تغییر می کند. در دادرسی کیفری موضوعاتی که مورد قضاوت قرار می گیرند؛ موضوعاتی هستند که حقوق اجتماعی و حقوق شهروندی دیگران را ضایع می کند. مجازات برای جرائم کیفری به صورت نقدی، حبس و گاهی به نسبت بزرگی جرم حتی به اعدام هم منتهی می شود. مسائل کیفری به دلیل گستردگی زیاد نیاز شدیدی به وکیل دارد و از پس افراد غیر حقوقدان کاری ساخته نیست.

مراحل دادرسی کیفری به چه صورت پیش می روند؟

در ایران قاعده بر این شد که اقامه دعوا و دفاع از آن مستلزم دخالت مستقیم یک وکیل پایه یک دادگستری باشد، در مواردی، دفاع از متهم نیز باید به وکیل سپرده شود، از سوی دیگر طبق ماده ۵۵ قانون وکالت مصوب سال ۱۳۱۵ تظاهر به وکالت و همچنین دخالت افراد غیر وکیل که پروانه وکالت دادگستری را ندارند ممنوع می باشد.

مراحل دادرسی کیفری

از این رو مراحل دادرسی کیفری به این صورت هستند که وکیل فرد خاطی را خوانده و تمام روند دادگاه با وی ادامه می یابد و افراد دیگر در این مراحل نمی توانند نقشی را ایفا کنند. مراحل و روند پیشرفته پرونده نیز نسبت به جرم و مسائل دیگر بستگی دارد و قابل پیش بینی نیست همچنین نمی توان گفت چه روندی را پیش روی شما می گذارند.

چه کسی آیین دادرسی کیفری را بیشتر می شناسد؟

این گونه می‌توان گفت که تمام وکیل ها از آیین دادرسی کیفری مطلع هستند و در رابطه با آن علمی آموخته و می توانند نقش مهمی را ایفا کنند؛ اما اینجا این بحث در میان است که کدام وکیل می تواند بیشتر از دیگر وکیل های فعال در حوضه ی حقوق و آیین دادرسی کیفری کمک حال افرادی که درگیر مسائل کیفری هستند باشند و پرونده ی آن ها را به بهترین نحو مورد دادرسی قرار دهند.

وکیل مناسب دادرسی کیفری

که وکیل های زیادی هستند که تخصص و تجربه خود را در موضوعات کیفری بسیار افزایش داده اند و مدام در حال پیگیری پرونده های کیفری بودند و با آیین دادرسی کیفری آشنایی بیشتری دارند و همچنین می توانند تاثیر بیشتری در روند مثبت پرونده های دادرسی کیفری داشته باشند

.

وکیل در آیین دادرسی کیفری از چه قواعدی پیروی می کند؟

اولین نکته ای که وکیل به آن می پردازد مدت زمانی است که متهم را برای رسیدن قاضی و یا بازپرس در بازداشت نگه می دارند که این زمان ۲۴ ساعت می باشد و با موکل خود در رابطه با اتهامی که به او وارد شده است صحبت می کند؛ نکاتی که ممکن است در دادرسی کیفری مورد نیاز واقعه شود را ثبت می کند و به دقت مدارک و شواهد را با یکدیگر مقایسه می کنند و در کنار یک دیگر قرار می دهد تا نتیجه ی مطلوب به دست آورد.

تجربه وکیل چه کمکی می کند؟

وکیل با مروری در تجربیات خود در موضوعات آیین دادرسی کیفری به دفاع از حقوق موکل می پردازد، شرایط آزادی متهم را قبل از جلسات دادگاه به قید ضمانت فراهم می سازد، اقدامات لازم برای بیرون آوردن متهم از بازداشت را بررسی می کند و در صورت امکان شرایط آزادی موقت موکل خود را ایجاد می کند. در مرحله بعد وکیل شواهد و مدارک در دسترس خود را مورد بازجویی قرار می دهد و در روند تأثیرگذاری خود را شروع می کند.

لزوم استفاده از وکیل در دادرسی کیفری

وکیل یکی از خدمت گذاران قانون است در مسیر دادرسی می تواند با آسایش خاطر و اعتماد به نفس در موضوع دادرسی کیفری عمل کند، وکیل با دقت زیادی در شغل خود ایفای نقش می کند و اما از سوی قانون نیز قوانینی در این باره وضع شده اند که به فرد غیر حقوقدان و فردی که پروانه وکالت را نداشته باشد اجازه وکالت را نداده و برای او مجازاتی ثبت خواهد شد. همچنین تاکید بر این نکته در این قانون بسیار دیده می شود و بیانگر این است که با کمک گرفتن از یک وکیل پایه یک دادگستری و حقوقدان معتبر و با تجربه مقدار زیادی در زمان و روند پیشرفت پرونده و دادرسی پرونده ها صرفه جویی شده و نتایج به طرز چشم گیری به نفع مجرم که به ناخواسته مرتکب جرم شده است تغییر می کند.

وکیل و تعهد به موکل

یکی از صفات برگزیده خداوند وکیل است، وکیل در جایگاه حق گران قدر و بلند مرتبه شمرده می شود همچنین وکیل عهد به جای آورده است که حق و حقوق موکل خود را همچون حقوق خود داند و از منافع وی دفاع کند و همواره تمام تلاش خود را در این باره انجام دهد و چه بسا شخصیت وکلا به گونه ای است که خلق و خوی دفاع از حق مظلوم را در خود دیده و بعد در این مسیر قدم گذاشته اند.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل در آیین دادرسی کیفری بسپاریم؟

در قانون، در مورد اینکه ودیعه مسکن جزو مستثنیات دین محسوب می شود یا خیر، سخن روشنی بیان نشده است. با این وجود از آن جایی که در ماده ۵۲۴ قانون آیین دادرسی مدنی، مسکن مورد نیاز محکوم علیه در مستثنیات دین به شمار آمده است می توان در مواردی، مبلغ ودیعه مسکن را نیز جزو مستثنیات دین فرض نمود. با توجه به پیچیدگی هایی که در اثبات تعلق یا عدم تعلق مبلغ رهن خانه به مستثنیات دین وجود دارد، بهره گیری از وکیل یا مشاور حقوقی متخصص در این زمینه توضیه می شود.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل توقیف رهن خانه بابت مهریه بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص در آیین دادرسی کیفری دارند. برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله

  • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
  • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
  • هزینه مشاوره اولیه
  • امتیاز سایر کاربران به وکلا

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه ی اخذ وکیل برای آیین دادرسی کیفری چگونه است؟

هزینه ی اخذ وکیل برای آیین دادرسی کیفری معمولا درصدی از مبلغ خواسته می باشد

هزینه مشاوره از وکیل متخصص آیین دادرسی کیفری در بازه قیمتی زیر قرار دارد.

20 هزار تومان 200 هزار تومان
ویژگی های دادسان
تصویر یک مثلث با سه خط در زیر آن که حرکت مثلث را به سمت بالا القا می کند به منظور توضیحات درباره ی سریع و اقتصادی بودن دادسان

سریع و اقتصادی

تصویر یک ستاره ی گرافیکی به منظور ارائه ی توضیحات درباره ی وکلای دادسان

وکلای متخصص

تصویر کره ی زمین به صورت گرافیکی به منظور نمایش پوشش سراسری دادسان

پوشش سراسری

تصویر سپر به صورت گرافیکی به منظور نمایش امنیت دادسان

حافظ حریم شخصی

نظرات برخی از کاربران دادسان

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان
تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

نظر حسین مهاجر درباره ی دادسان

تصویر گرافیکی موسس دکتر استارتاپ همراه با آدرس سایت دکتر استارتاپ

سوالات متداول

چرا من باید از سامانه دادسان استفاده کنم؟

زیرا در دادسان بیش از 500 وکیل فعالیت می کند و دادسان رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیل متخصص در موضوع شما را برایتان رایگان ارسال میکند و شما میتوانید پس از مقایسه وکلا، نسبت به رزرو تایم مشاوره از ایشان اقدام نمائید.

ثبت درخواست و دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا از طریق دادسان شامل هزینه است؟

هزینه ثبت درخواست و ارسال رزومه و دستمزد پیشنهادی وکلا برای شما رایگان است.

بعد از ثبت درخواست چه اتفاقی برای درخواست من می افتد؟

بعد از ثبت درخواست، رزومه و قیمت پیشنهادی چند وکیلی که پرونده های مشابه موضوع شما داشته اند را در بازه زمانی یک ساعت تا یک روز کاری رایگان دریافت می کنید و پس از مقایسه وکیل خود را انتخاب کرده و جلسه مشاوره را مطابق میلتان حضوری یا تلفنی برگذار می کنید.

نحوه ارتباط کاربر با وکلا چگونه است؟

برای اعطای وکالت، کاربر باید با وکیل جلسه حضوری داشته باشد.

وکلا چگونه ارزیابی می شوند؟

وکلا بر اساس پرونده های گذشته و قرارداد هایی که تنظیم کرده اند، از منظر تخصص دسته بندی شده و علاوه بر این موضوع، در سایت دادسان امتیاز و نظرات سایر کاربرانی که از خدمات این وکلا استفاده کرده اند نمایش داده می شوند که سنجه مناسبی برای ارزیابی وکلا توسط کاربر می باشد.

پرداخت ها به چه صورت است؟

وکالت:

هزینه وکالت در تمامی مراحل توسط وکیل اخذ می شود.

مشاوره:

پس از دریافت رزومه و دستمزد پیشنهادی از چند وکیل، میتوانید نسبت به رزرو زمان مشاوره از ایشان اقدام نمود و هزینه اعلامی توسط وکیل را پرداخت کنید تا جلسه قطعی شود، این مبلغ پس از جلسه با وکیل تسویه می گردد.

5.0 از 2 نظر

نظر شما ثبت شد